“Trans-list”: 11 päris transinimese 11 päris lugu

Kinos Sõprus linastub 24. jaanuaril film “Trans-list” ja sellele järgneb vestlusring sooidentiteetide teemal koos kohalike trans-aktivistidega.

Mida tähendab mitte olla cis-sooline? Transsoolisus, transseksuaalsus, mittebinaarsus, genderqueer ja mõlemasoolisus on vaid osa trans-identiteetide kogu spektrumist. Filmi “Trans-list” autorid tahavad nähtavale tuua kogu transkogemuse, rääkides tõelisi lugusid õnnest ja ebaõnnest, vaprusest, headusest ja võitudest. 

Maailmas, kus kvääridentiteetide aktsepteerimine on alles lapsekingades, kogevad just mitte cis-soolised inimesed kõige rängemat diskrimineerimist ja seda isegi arenenumates riikides. 

Vaata “Trans-listi” TASUTA seansil 24. jaanuaril kinos Sõprus ja arutle filmile järgnevas vestlusringis sooidentiteetide üle kohalike trans-aktivistidega.

Filmile järgneb arutelu:

Osale ka vestlusringis aktivisti ja akadeemiku Sara Arumetsa, transaktivisti Viktoria Shperova ja Eesti Transinimeste Ühingu esindaja Paul Joosep Vahtraga. Juttu tuleb mitmesugustest Eesti transkogukonnaga seotud probleemidest ja teemadest.