Eesti LGBT Ühing kogub annetusi, et keegi ei peaks Rootsi* kolima

Heade tegude päeval 1. detsembril toimub teist aastat järjest Annetamistalgud, kus vabaühendused üle Eesti koguvad annetusi ühiskondlike probleemide lahendamiseks.

Teiste seas kogub annetusi ka Eesti LGBT Ühing, mis töötab selle nimel, et kõigil oleks Eestis hea elada. Annetusega panustad ühiskonda, kus keegi ei pea oma seksuaalse või sooidentiteedi pärast end ebaturvaliselt tundma.

Annetuse saad ülekandega teha siin. Kui tahad teha sularahaannetuse, on see võimalik ka ühingus kohapeal neljapäeviti kell 12-18, muul ajal kokkuleppel.

Annetamine on üks lihtsamaid viise aidata kaasa tegevustele, mida oluliseks pead, olgu siis oma kogukonnas, erialal või ühiskonnas laiemalt. Annetajate abiga päästetakse elusid, aidatakse hättasattunuid, ennetatakse ja lahendatakse probleeme, korraldatakse kultuuri- ja spordisündmusi, tegutsevad õpi- ja huvialaringid.

Ühiskonnad, kus heategevus on au sees ja levinud, on tugevamad, õnnelikumad, tervemad, turvalisemad ja edukamad. Lisaks mõjub annetamine hästi annetajale endale. Käitumisteadlased toovad välja, et regulaarne heategevus muudab annetajat õnnelikumaks, nagu muudki tegevused, millega teistele kasulikud ja nende silmis hinnatud oleme. Õnnelikud inimesed on enesekindlamad, tõhusamad oma tegevustes, tervemad, saavad elus paremini hakkama. Seega, kuigi öeldakse, et raha eest õnne ei saa, tuleb välja, et saab küll – juhul kui kasutada raha heategevuseks.

Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga. Tegevuste elluviimiseks on abiks hulk tublisid vabatahtlikke. Annetamistalgud on osa üle-eestilisest kodanikuühiskonna nädalast Ühisnädal.

*Mart Helme Deutsche Wellele: geid jooksku Rootsi, seal on kõik nende vastu viisakamad

Foto: annetamistalgud.ee

Skip to content