Eesti LGBT Ühing pärjati aasta tegu tiitliga

Täna, 2. veebruaril kuulutati Fotografiskas välja kodanikuühiskonna aasta tegijad ja aasta vabatahtlikud. Tunnustused kaheksas kategoorias andis üle Eesti Vabariigi president Alar Karis.

Abieluvõrdsuse seadustamine sai võimalikuks tänu aastate pikkusele väsimatule tööle, mida Eesti LGBT Ühingu töötajad koos vabatahtlike, toetajate ja sõpradega teinud on. Eesti LGBT ühingu juht Aili Kala aitas koostada ka abieluvõrdsuse eelnõu teksti.Eesti LGBT Ühing on teinud oma 15 tegutsemisaasta jooksul olulist tööd kohaliku LGBT-kogukonna koondamisel ja hoidmisel.

Eelmise aasta kodanikuühiskonna tegijad ja aasta vabatahtlikud valis komisjon välja ligi 130 esitatud kandidaadi seast. Neid tunnustatakse kaheksas kategoorias: aasta vabatahtlikud, vabatahtlike kaasajad, aasta ettevõte, aasta avaliku võimu esindaja, aasta tegu, aasta hääl, aasta missiooniinimene ja aasta vabaühendus. Viimati nimetatu saab ka 5000 euro suuruse autasu Vabaühenduste Liidult.

„Tunnustuste saajate nimekiri on küll tänavu kirju nagu rahvariideseelik, aga igati 2023. aastal kulmineerunud väljakutsete ja saavutuste, pingutuste ja tulemuste nägu,” ütles Vabaühenduste Liidu juhataja Triin Toomesaar. „Olgu tegemist panusega riigikaitsesse või sotsiaalsfääri, loodushoidu või kultuuri, need inimesed ja algatused on näinud vajadust käed külge lüüa – ja kohati teinud aastaid tööd selle nimel, et elu Eestis ja maailmas oleks turvalisem, tervem, võrdsem, kokkuhoidvam.“

„Viimane kodanikuühiskonna uuring näitas, et Eestis on vabatahtlike osakaal kasvamas, keskeltläbi kuus inimest kümnest on olnud vabatahtlikud,“ ütles siseminister Lauri Läänemets. „Vabatahtlikus tegevuses osaleb võrreldes muu Euroopaga pisut vähem eakaid inimesi. Selle valguses on mul eriti hea meel, et täna saame tunnustada inimesi erinevatest vanuserühmadest.“

2023. aasta silmapaistvamad organisatsioonid ja vabatahtlikud:

Aasta vabaühendus – Fridays for Future Eesti ehk MTÜ Loodusvõlu
Aasta missiooniinimene – Aljona Suržikova
Aasta tegu – Abieluvõrdsuse seadustamine, Eesti LGBT Ühing
Aasta avaliku võimu esindaja – Taimar Peterkop ja Ott Karulin     
Aasta ettevõte – Videal OÜ
Aasta hääl – Propastop
Aasta vabatahtlikud – Gerli Mae-Vello, Anni Triin Salvan, Maie Matiek, Triin Puusaar, Ülle Viinapuu, Alice Juurik, Jaanika Ailt, Kiti Põld, Karin Kadastik, Mari Lepik, Janar Tiits, Kirill Badikin
Aasta vabatahtlike kaasajad – Anna Rehema (heategevusfond Südamete Soojus), Rait Vilgats (Politsei- ja Piirivalveamet), Agne Soome (Swedbank).

Tunnustamist korraldab Vabaühenduste Liit koostöös Siseministeeriumi, maakondlike arenduskeskuste võrgustiku ja Eesti Vabariigi presidendi kantseleiga.

Skip to content