Elina Masing avaldas debüütsingli “Tra pls”

Ilmunud on ühiskonnakriitiline muusikavideo pealkirjaga “Tra pls”. Loo autoriks eesti-vene taustaga noor kunstnik Elina Masing, kes on varasemalt tuntust kogunud bänd 5HORSES koosseisus.

Elina Masing on osalenud mitmetel nimekatel Eesti kunstifestivalidel. Viimati võis tema loominguga tutvuda festivalil Tartu Interdistsiplinaar 2020. aasta augustis, kus esietendus tema uuslavastust “Maagiline metamorfoos”

Lugu “Tra pls” sündis globaalse pandeemia mõjutustest ning on inspireeritud Masingu enda elust, heites varju tänapaeva noortele, kes ei oska hinnata lihtsa heaolu väärtust ning avastavad meelemürkide maailma läbi vanemate rahakoti. Lisaks toetab lugu LGBTQ+ kogukonda, kritiseerib valge nahatooni priviligeeritust ning normaliseerib ühiskonna mitmekesisust üleüldiselt. 

Septembris filmitud muusikavideo osutab kriitiliselt tänapäeva noorele, kes kõnnib klapid nii kõrvas kui silme ees ning suu ja sõrmed edastavad rahulolematust oleviku suhtes. Elina Masingu kehastatud Valge Tüdruk on rõhutatud versioon nüüdisaja stereotüüpsest tütarlapsest, kel on pealtnäha “kõik” olemas, ilusast välimusest kaasaegsete tehnoloogiavahenditeni, kuid sisemuses möllab iha kuulsuse ja edukuse järele, unustades seejuures inimlikud väärtused. 

Video idee sundis koostöös loo autori ja videos kaasategevate Robin Kooviti ja modell Aasmaega. Viimane on ka video idee autor ja teostaja.

Video videot siit:

Foto: video kuvatõmmis

Skip to content