Euroopa kultuuripealinn toob järgmise aasta LGBT+ festivali pidustused Tartusse

Tartu 2024 tähistas laupäeval Baltic Pride’il koos maailmaga LGBT+ inimeste õiguste kuud. Järgmise aasta pride toimub Euroopa kultuuripealinnas Tartus ning ühtlasi on LGBT+ kogukonnaga koos loodud projektid osa tiitliaasta programmist.

“Vaba ja hooliva ühiskonna eest seismine, kus kõigil on hea ja turvaline elada, on Euroopa identiteedi lahutamatu osa. Võrdne kohtlemine on kultuuripealinnale Euroopa väärtuste kandjana põhimõttelise tähtsusega,” rääkis Tartu 2024 loovjuht Kati Torp.

Selleks puhuks kutsub Tartu 2024 koos Eesti LGBT+ ühingu ja partneritega nii kohalikku kui ka teiste riikide vikerkaare kogukonda, sõpru ja toetajaid tuleval aastal Euroopa kultuuripealinna Tartusse.

„LGBT+ kogukond ei ole üksi – järgmisi pride’i pidustusi peame juba Tartu 2024 tähe all, et seista koos Euroopaga veel jõulisemalt võrdsema, õiglasema ja kaasavama ühiskonna eest,” rääkis Baltic Pride 2023 projektijuht Keio Soomelt.

LGBT+ kultuurifestivali pidustused toimuvad Euroopa kultuuripealinna raames 12.–18. augustini, mis tipneb Tartu 2024 Pride’i rongkäiguga. Festival seisab õiglase ja turvalise Eesti ja Euroopa eest kõigile, olenemata seksuaalsusest, sooidentiteedist ja eneseväljendusest.

Ühtlasi avab Tartu 2024 loovkontseptsioon Ellujäämise Kunstid mitmekesisuse ja võrdsusega seotud teemasid, et toetada vähemusi eri valdkondades. Tartu 2024 programmis on LGBT+ kogukonnaga koos loodud projekte, mis algatavad arutelusid erineva seksuaalse ja sooidentiteediga inimeste õiguste üle ning keskenduvad selle kogukonna kultuurilistele tegevustele.

Euroopa kultuuripealinna alustala on valdkondadeülesus. Tartu 2024 programmis on üle 300 sündmuse, millest leiavad elamusi erinevate kultuuriliste huvidega inimesed.

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avalikustab tervikprogrammi 19. oktoobril 2023. Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 saab avalöögi 26. jaanuaril 2024

Skip to content