Euroopa Parlamendi liige Marina Kaljurand rääkis iganädalases videos LGBT teemadel

Euroopa Parlamendi liige Marina Kaljurand räägib iganädalases videos, miks ta on Euroopa Parlamendis LGBT toetusgrupi liige ja tunnustab Eesti LGBT Ühingu tööd.

“Täna tahaksin teile rääkida LGBT teemadel, sest jaanipäeva nädal oli nädal kui toimus Global Pride ja Eesti LGBT Ühingu korraldatud Baltic Pride. See oli nädal kui toimusid erinevad LGBT üritused Eestis ja ka minul oli võimalus paaril üritusel osaleda. Olen Euroopa Parlamendis LGBT toetusgrupi liige. Mulle on öeldud, et ma olen esimene Eesti parlamendisaadik, kes on sinna toetusgruppi kuulunud. Miks ma sinna kuulun?” räägib videos parlamendisaadik Marina Kaljurand.

“Selleks on mitmeid põhjuseid. Esiteks selle pärast, et mulle on absoluutselt vastuvõetamatu igasugune diskrimineerimine. Teiseks selleks, et mul on kujunenud head, töised ja ka sõbrasuhted Eesti LGBT Ühinguga ja ka nemad julgustasid mind selle toetusgrupiga ühinema”, selgitab Kaljurand.

“Ma tahaksin tunnustada LGBT Ühingut Eestis. See kuidas te teete oma tööd, see kuidas te tõstatate neid teemasid, mis ei ole populaarsed ja mis ei ole lihtsad,” lisab parlamendisaadik Marina Kaljurand.

Vaata, millest Kaljurand veel videos rääkis, siit.

Skip to content