Festheartil linastub sügisel esimest korda Eesti mängufilm

Eestis valminud mängufilm “Vanaema, saa tuttavaks” esilinastub sel aastal viiendat korda toimuval LGBT+ filmifestivalil Festheart, kirjutab Virumaa Teataja.

Festhearti peakorraldaja Keio Soomelt rääkis, et film “Vanaema, saa tuttavaks” sobib temaatiliselt filmifestivali programmi.

“Meie jaoks on see oluline märk. See on esimese Eesti LGBT+ mängufilmi, õigemini lühifilmi esilinastus Festheartil,” ütles ta.

Filmi “Vanaema, saa tuttavaks” sünopsis:

Pere on kõik taas koos vanaema 80. juubeli puhul. Toimekas tädi on teinud põhjalikud ettevalmistused. Laud on lookas, suur kartulisalati kauss keset lauda. Istud mõnusalt peolaua taga ja tunned rõõmu, et saad näha lähedasi, keda ammu pole kohanud. Samas on mingi seletamatu pinge õhus, mis paneb õlad krampi kiskuma.

Kas tuleb tuttav ette? See on tänapäeva Eesti pika peolaua lugu.

Naabrikoera klähvimine kuulutab hilinenud lapselapse saabumist. Ärevad pilgud pöörduvad ukse poole, kui esikust kostuvad kahe naise hääled. Vanaema ja vanaisa on õndsas teadmatuses, tädi ja onu tarduvad ning noorem põlvkond muigab irooniliselt.

Lühifilm “Vanaema, saa tuttavaks” räägib konfliktist vana ja uue generatsiooni vahel ning ühiskonna reeglite muutumisest, mis annab paljudele meie seast esimest korda elus võimaluse elada iseendaga kooskõlas. Sellest hoolimata on muutused kõigile väga rasked.

Kuidas sellise valuga hakkama saada?
Võib-olla üks korralik Eesti jant, nagu ikka traditsiooniks, aitab sellele valule naerupalsamit määrida.

Kes kühveldab hirmust plahvatuse ees sisse kartulisalatit, kes viina. Algab üks korralik jant ümber laua, mis jääb truuks päris probleemidele, kuid laseb ka mõnusalt naerda. Kas pere ka pärast seda pidu kokku jääb, saad teada, kui meid toetad.

Filmitegijad:
Stsenaristid: Kaire Russ ja Eve Tisler
Režissöör: Kaire Russ
Operaator: Ants Martin Vahur
Kunstnik: Kairi Mändla
Muusika: Toomas Lunge
Mängivad Tiina Mälberg, Raimo Pass, Mait Joorits, Eliis Uudeküll ja teised.

foto: hooandja.ee

Skip to content