Filmisoovitus: rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud linateos Gruusia balletitantsijate südamlikust armuloost

ja siis me tantsisime

Gruusia päritolu Rootsi režissööri Levan Akini film jutustab südamliku ja kaasahaarava armastusloo kahe balletitantsija vahel, kes kohtuvad Gruusia Rahvusballeti tantsutrupis. Olles tantsinud oma tüdruksõbra Maryga juba aastaid, saabub tantsutruppi uus noormees Irakli, kes peagi saab peaosalise peamiseks rivaaliks.

Alguses tunneb peategelane Merab, et tegemist on tema peamise konkurendiga kuid peale mõningast koos veedetud aega kiinduvad nad üksteisesse. Ühel ootamatul hetkel pääsevad valla alla surutud tunded ja sellest saab alguse nende salajane armulugu, mille teele tekivad aga takistused, mis Gruusia konservatiivses keskkonnas on kerged tulema.

Filmis tuuakse välja nii mõnelegi meile tuttav hetk, kus Merab arvab ja ühiskond ka sunnib, et ta on koos oma tüdruksõbraga kuid tegelikud tunded tekivad hoopis Irakli vastu. Kuidas neid tundeid ära tunda, kas me tahame neid tunda ja kuidas neid välja näidata?

Kuidas kahe noormehe armulugu edasi läheb ja milline on selle tulevik? Kas nad suudavad olla üle perekonna iidsetest traditsioonidest ja ühiskonna negatiivsest suhtumisest või peavad nad alistuma ja oma südamed murdma?

Visuaalselt nauditavas ja maitsekas linateoses saame suurepärase ülevaate Gruusia rahvuslikust balletist ning muusikast. Mõned kaadrid näitavad Gruusia rahvustoitu, mida seejärel kohe ka ise proovida tahaks.

Film on tehtud hästi tõetruult, nimelt kahte armunut noormeest mängivad reaalsed Gruusia balletitantsijad, kes ei ole varem näitlemisega kokku puutunud. Lisaks on kogu filmi tegevuspaik hästi autentne, tavalised Gruusia kodud ja lihtsad perekonnad. Ka tantsusaali põrand on värvist kobrutav.

Soovitame kindlasti seda filmi vaatama minna, see on hästi soe ja armas ning nauditav film. Kogu film on üllatuslikult positiivsetes toonides, vastandades ennast tüüpilisele läänelikule geidraamale, kus kogu film on tihtilugu kurb ja vägivaldne. Peale filmi vaatamist jäi hinge hea südantsoojendav tunne, mis viib mõttele, kui hästi meil siin on.

Oktoobri alguses filmifestivali Festheart avanud rahvusvaheliselt tunnustatud filmi “Ja siis me tantsisime” on võimalik vaadata valitud kvaliteetkinodes üle Eesti.

Foto: Vikervaade
Foto: imdb.com
Filmi “Ja siis me tantsisime” tseenivalik