Galerii: Eesti drag-esineja Major Danger krooniti Baltikumi parimaks

Möödunud laupäeval, 9. juulil Riias aset leidnud Baltic Drag King festivalil võitis Eesti artist Major Danger drag-kuningate võistlusel esimese koha.

“Mul on meeletult hea meel võtta osa sellisest festivalist, mis võimestab drääg kultuuri ja solidaarsust balti riikide ning nende kväärkogukondade vahel. Rõõm on esineda koos samadel lavaludadel nii paljude meeletult andekate drag kingidega üle kogu Baltikumi,” kommenteeris Vikervaatele Baltic Drag King 2022 võitja Major Danger.

“Oma võistluskavaga soovin ma esile tuua transteemasid ning inimesi läbi oma kunsti ja liikumise võimestada. Loomulikult läksin ma festivalile sooviga kroon koju tuua, aga võit tuli mulle ikkagi ootamatult. Ma polnud isegi mingit sõnavõttu ette valmistanud, aga nagu ma oma eksprompt võidukõnes ütlesin, siis “trans people are hot and we keep on winning,” lisas drag-esineja Major Danger.

Võistlusel oli kokku üheksa osalejat, nende hulgas eestlased Maxx Toxic ja Wickler Wilde, kes tegid kavadega rahvusvahelise debüüdi. Auväärset teist kohta jagas Wickler Wide teadaolevalt ainsa Leedu drag-kuningaga King A. Varasemalt on eestlastest esimese koha pälvinud drag-artist Eeben Früülep 2020. aastal.

Žüriisse kuulusid Soome kväär koomiksikunstnik H-P Lehkonen, Rootsi drag-kuningas Liam Teasem ning Läti kunstnik ja Baltic Drag King kollektiivi eestvedaja Mētra Saberova alias Timmy.

Neljandat korda toimunud kväär-feministliku Baltic Drag King festivali raames toimusid nädala jooksul loengud, vestlusringid, töötoad ja drag etteasted külalistega Leedust, Eestist, Rootsist ja Soomest. Sündmuse korraldas Baltic Drag King Collective, toetasid kultuurikeskus Kanepes ja Nordic Culture Point. 

Major Danger Instagramis: https://www.instagram.com/majordanger_drag/

Baltic Drag King Collective Facebookis: https://www.facebook.com/BalticDragKing

Baltic Drag King Collective Instagramis: https://www.instagram.com/balticdragking/

Vaata galeriid!

1

Image 1 of 21

Fotod: Krista Saberova

Skip to content