Galerii: Tammsaare pargis tähistasid aktivistid LGBT-vaenu vastast päeva

Eile, 17. mail tähistasid Tammsaare pargis rahvusvahelist homo-, bi- ja transfoobia vastast päeva lippude ja plakatitega ligi 200 inimest.

Meeleavaldusel, mille eesmärk oli tuua tähelepanu LGBT+ inimeste vastasele vägivallale ning näidata üles üksmeelt LGBT+ ukrainlastega, pidasid kõne Sasha Sovenko feministlikust sõjavastasest liikumisest, Eesti Transinimeste Ühingu kaasasutaja Mel Zelmin ning Reformierakonna noortekogu juhatuse liige Andrei Terekhov.

“Hoolimata ühest õnnetust noorest, kes oma sildi järgi homosid ahju tahtis ajada, oli meeleolu tore. Kohal oli erinevates vanustes kvääre ja nende toetajaid, nii kohalikke kui ka mujalt,” kommenteeris üritust aktivist ja ürituse korraldanud kväärkollektiivi Q-Space liige Heinrich Sepp.

Esimest rahvusvahelist LGBT-vaenu vastast päeva (IDAHOTB) tähistati 2005. aastal ning seda on ametlikult tunnustanud mitmed riigid, kohalikud võimud ja rahvusvahelised institutsioonid. Kuupäevaga tähistatakse Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) otsust 1990. aastast, millega eemaldati homoseksuaalsus rahvusvahelisest haiguste klassifikatsioonist.

Ürituse korraldasid kväärkollektiiv Q-Space, Eesti LGBT Ühing, Baltic Pride, Eesti HIV-positiivsete Võrgustik (EPHV), karukultuuri festival Tallinn Bearty ning vastupanurütmide ansambel Rhythms of Resistance.

Skip to content