HÕFFil esilinastub LGBT+ teemaline fantaasiafilm “Rikutud hing. Viirus”

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil esilinastub rohkete märulistseenidega pikitud B-fantaasiafilm “Rikutud hing. Viirus”, mis räägib kahe naise – üks neist transsooline – armastusest viiruse tagajärjel lagunenud apokalüptilises ühiskonnas. Susanna Šmanjovi film võistleb festivalil Eesti žanrifilmide võistlusprogrammis.

Sünopsis:

Rohkete märulistseenidega pikitud fantaasiafilm, millest juba etteruttavalt võib rääkida kui nähtusest, mida õnneks esineb Eesti filmis üha enam. Sellistele filmidele nagu “Reich of the Dead” ja “Õiglus” (mõlemaid on näidanud ka HÕFF) on oodata rammusat järge. Just nende kahe filmi vaimus tehtud pesuehtne õhinapõhine trash, napilt 1000-eurose eelarvega vändatud “Rikutud hing. Viirus” on kõvasti laineid löönud juba enne selle esilinastust.
Me oleme juba näinud Youtube´is filmi klippe, oleme juba kuulnud filmist rääkimas Andrei Zevakinit, kuid keegi pole näinud veel filmi ennast. HÕFFil saab see pikk ootus tasutud.

“Rikutud hing. Viirus” räägib transnaise (Šmanjov) ja naise (Kõpp) armastusest viiruse tagajärjel lagunenud ühiskonnas. Apokalüptilises maailmas valitseb üht piirkonda jõuk, kes tahab seda armastust lõhkuda. Algab võitlus elu ja armastuse nimel.

Filmi autor Susanna Šmanjov sündis 1975. aastal Rakveres. Sai suureks ja tegi Eesti esimese pika LGBT+-teemalise filmi. Rakverest kolis ära 1999. aastal, sest väikelinn ja meelsus, mis sellega kaasneb, ei sobi ühele transnaisele.

Režissöör: Susanna Šmanjov
Osades: Susanna Šmanjov, Helen Kõpp, Merike Roosileht, Heino Kalm, Juhan Rodrik, Andres Renke, Ole Parmas, Toomas Aria, Marelle Vaino, Sergei Kudaibergenov, Eret Kuusk
Produtsent: Harly Kirsipuu

Treiler:

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub 13.–15. augustini. Kokku on kavas ligemale 30 pikka õudus-, ulme- ja põnevusfilmi rohkem kui kümnest riigist, lisaks leiab aset arvukalt üritusi.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub 16. korda.

Skip to content