Instagramis Heterokringlina tuntuks saanud LGBTQ+ aktivist Anette Mäletjärv kandideerib Tallinnas sotsiaaldemokraatidega

Hiljuti Amsterdamist Tallinnasse tagasi elama asunud Mäletjärv soovib volikokku saades panustada kodulinna arengusse.

“Tallinnas on palju ägedat, kuid ka kõvasti ruumi ning potentsiaali arenguks. Kandideerin sotsiaaldemokraatide ridades, sest sarnaselt neile soovin, et linnaruum muutuks ligipääsetavaks ja turvaliseks kõigile, nii päeval kui ka öösel. Minu jaoks on olulised konkreetsed mõtted, ideed ning teod,” ütles Anette Mäletjärv.

Mäletjärv plaanib oma tegevusega panustada sellesse, et Tallinnas tunneksid end hästi kõik inimesed. Oma tegevusega panustab ta just LGBTQ+ inimestele: “Kandideerides soovin esiteks anda enda panuse Tallinna juhtimisse positiivse muutuse toomisel. Tallinnas peab olema hea elada kõigil, sealhulgas ka vähemustel, puuetega inimestel, ratturitel ja ka jalakäijatel. Seksuaalvähemusena tean, kui oluline on LGBTQ+ inimeste nähtavus ning esindatus Eestis. Just seetõttu soovin seista Tallinnas neid inimesi puudutavate teemade eest.”

“Tallinn on juba üpriski turvaline linn ning kuigi olukorda saab veelgi paremaks muuta näiteks parema ülelinnalise tänavavalgustusega, siis muuhulgas tuleb tegeleda ka ühiskonna hoiakute arendamisega. Seetõttu plaanime ööelustrateegia raames näiteks koolitusi meelelahutus- ja kultuuriasutustele ning sündmuste korraldajatele, mille kaudu tagada senisest suurem LGBTQ+ kogukonna esindajate ohutus ja heaolu. Kui meil endal puudub mõni kindel kogemus, siis on väga raske mõista, mida teine inimene vajab ja seetõttu on eriti tore, et Anette näol on meil inimene, kes oskab tähelepanu juhtida LGBTQ+ esindajate vajadustele”, kommenteerib Mäletjärve kandideerimise olulisust Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna öölinnapeakandidaat Natalie Mets.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna linnapeakandidaadi Raimond Kaljulaidi sõnul on poliitikasse tulemas uus põlvkond, kelle mõju on tänu sotsiaalmeedia jälgijaskonnale sageli suurem kui nimekatel ja meedias figureerivatel arvamusliidritel.

“Kontod nagu Anette Mäletjärve loodud “Heterokringel” või ka linnaruumi teemadel erakordselt mõjukaks arvamusliidriks kujunenud “mitte_tallinn” on nooremale põlvkonnale märkimisväärselt usaldusväärsemaks infoallikaks kui nii mõnigi ühiskonnas hinnatud ja meedia poolt kajastatud arvamusliider. Kusjuures minu arvates ei ole asi kaugeltki ainult selles, et nad lihtsalt oskavad paremini ühismeediat kasutada. Pigem on asi selles, et nende jälgijad tajuvad, et neile on oma egost ja mööduvast kuulsusest olulisem päris muutuste saavutamine. Me soovime sotsiaaldemokraatidega kindlasti teha ruumi uutele inimestele ja uutele mõtetele,” ütles Kaljulaid.

Anette Mäletjärv on hariduselt sotsiaalteadlane ning tegeleb LGBT+ õiguste-, kliima- ning kodanikuaktivimiga. Tema poolt kureeritud Heterokringli Instagrami kontot jälgib ligi 3000 inimest ning selle eesmärk on huumori abil vähendada LGBTQ+ foobiat Eestis.

Fotod: Patrik Tamm

Skip to content