Kaja Kallas abieluvõrdsusest: Me oleme valmis kõike arutama

Reformierakond teeb ettepaneku koalitsioonikõneluste alustamiseks Eesti200le ja sotsiaaldemokraatidele. Taoline võimuliit oleks tõenäoliselt Eesti kõigi aegade liberaalseim.

Täna kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepanek koalitsioonikõneluste alustamiseks Sotsiaaldemokraatlikule erakonnale ja erakonnale Eesti 200.

“Leidsime juhatuses üksmeelselt, et meie ühisosa on suurim just sotside ja Eesti200ga. Loodame kokku leppida põhimõtted, et järgmistel aastatel Eestit kindlalt kaitsta, tõsta Eesti inimeste elujärge ja käivitada rohereformist lähtuv majanduskasv,” ütles erakonna juht Kaja Kallas.

Pressikonverentsil vastas Kaja Kallas ajakirjaniku küsimusele, kas Reformierakond on valmis arutama koalitsioonipartnerite programmipunkti abieluvõrdsusest: “Me oleme valmis kõike arutama. Eks me lähemegi läbirääkimistel selle järgi, mis küsimused on ühele või teisele olulised. Seda saame läbirääkimiste laua taga arutada.”

Kui Reformierakond tõi oma valimisprogrammis välja, et nad võtavad vastu kooseluseaduse rakendusaktid, siis Eesti 200 ja Sotsid lubasid kehtestada abieluvõrdsuse perekonnaseaduses.

Foto: Ken Mürk/ERR

Skip to content