Kolm arutelu, millest Paide arvamusfestivalil osa võtta

Augustis toimub seitsmendat korda Paide arvamusfestival, mille arutelus suunavad pilgu tulevikku. Vikervaade toob siinkohal välja kolm arutelu, milles soovitab osaleda.

1. Erinevus rikastab – aga kui ma ei taha rikas olla?

Teema on tõusnud päevakorda seoses ühiskonna arenguga ning ootusega, et erinevad inimesed oleksid üha rohkem aktsepteeritud ning võrdselt ühiskonnaelus osaleksid. Samas ei ole me ühiskonnana tegelikult veel valmis erinevustega/erisustega leppima. Jah, need teistsugused inimesed võivad ju olemas olla, kuid NIMBY. Kas ma ikka pean olema tolerantne? Miks? Ja kuidas, kui ma ei oska?

august 2019 @ 12:00-13:30,  Väärtuste ala, korraldab Sotsiaalministeerium

2) Emotsionaalselt ülesköetud mehed ja traditsioonilised väärtused

Kust on pärit Eesti väärtus- ja komberuumi olulisemad elemendid? Kas me oleme rohkem Lääs või Ida, milline on ristiusu roll? Millega seletada range konservatiivsuse ja äärmuskristluse, patriarhismi jms levikut 21. sajandil ning kuhu see tulevikus viib? Kas need on ikka emotsionaalselt ülesköetud naised, kes püüavad dikteerida Eesti moraalset ja eetilist õhustikku?

Arutelu eesmärk on anda poliitikakujundamisega tegelevatele otsustajatele ja MTÜdele selge pilt meie väärtustest ja nende ühisosast ning teha selgeks väärtus- ja komberuumi kiir- ja kampaaniakorras muutmise võimalused ja eeldused.

august 2019 @ 17.30-19.00, Meie tuleviku ala, osalejad: Aune Valk, Margit Sutrop, Triin Käpp, Triin Vihalemm

3) Diversity – a tool for sustainable success

Discussion is about the benefits of diversity for different types of organisations. Diverse workforce brings along open-mindedness and helps to grasp all potential business opportunities. It is fruitful on both management level as well as in the overall workforce. Several researches have proven that companies with more women in management positions are more profitable (IMF 2016). Research also indicates companies with more diverse workforces perform better financially (McKinsey & Company, 2018). Why diversity brings various benefits? Are Nordic and Baltic companies realizing this competitive edge? Arutelu viipekeelne tõlge eesti keeles

august 2019 @ 13.30-14.45, Tulevikumajanduse ala, korraldaja: Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis
osalejad: Eija Hakakari, personalijuhtimise asepresident, Finnair; PhD Anu Realo, isiksuse- ja sotsiaalpsühholoogia professor,Tartu Ülikool, psühholoogia instituut; Kaire Tero, personalijuht, Rimi Eesti Food AS. 

Arvamusfestival toimub 9. ja 10. augustil Paides. Festival toob kokku Eestist ja maailmast hoolivad inimesed erinevatest kogukondadest, et läbi tasakaaluka arutelu luua paremat arusaamist iseendast, teineteisest ja maailmast. Festivali toetavad Kodanikuühiskonna sihtkapital, Tartu Ülikool, Eesti Vabariik 100, Swedbank, Telia, Briti saatkond Eestis, Paide linn, Järvamaa omavalitsuste liit, Euroopa Parlamendi infobüroo ja Euroopa Komisjoni esindus Eestis. Festival on külastajatele tasuta.

Skip to content