Tom of Finlandi näituse “The Darkroom” maailma esmaesitlus Fotografiskas

Kahe nädala pärast avatakse Fotografiskas Tom of Finlandi fotonäitus “The Darkroom” ja tegemist on näituse esmaesitlusega! Näitus keskendub Tomi fotokunstile kombineerituna tema joonistustega.

Näituse avamise puhul toimuga Fotografiska Tallinnas 22. veebruaril ekstavagantne pidu, kus saavad kokku Mutant Disco ja Horse Meat Disco Londonist. Sel ööl on ennekuulmatu võimalus külastada uut näitust kuni varajaste hommikutundideni.

Tom of Finland on Soome kunstniku Tuoko Laaksoneni (1920, Kaarina – 1991, Helsingi) varjunimi. Ta allkirjastas oma erootili töid “Tom” ning pärast esimeste illustratsioonide avaldamist 1957. aastal, sündis tänaseks maailmakuulus “Tom of Finland”.

Ta on eelkõige tuntud oma homoerootilise kunsti ja mõjuvõimu poolest kaasaegsele kultuuriruumile. Neljakümne aasta vältel tootis ta ligi 3500 joonistust ja maali, millel olid enamjaolt kujutatud mehed.

Antud näitus on esimene, mis keskendub Tomi fotokunstile kombineerituna tema joonistustega, illustreerimaks tema kunstilist protsessi. Näitus on toodetud Fotografiska poolt koostöös Tom of Finland sihtasutusega kunstniku 100. aasta sünnipäeva puhul.

Näitus “The Darkroom” on avatud 21. veebruarist kuni 19. aprillini.

Skip to content