LGBT+ KOV: LGBT+ inimestel peab olema Eestis turvaline elada

Täna tähistame EV taasiseseisvuse 30. aastapäeva. Ja taaskord saame lugeda, kuidas LGBT+ inimeste vaenamise tulemuseks on vägivald meie omade inimeste vastu (1), kirjutab LGBT+ KOV.

Sellel suvel on meediasse jõudnud mitmed lood, kus LGBT+ inimesed või inimesed, keda on sellena nähtud, on langenud vägivalla ohvriks kuna nad tantsivad „valesti” (2), jalutavad oma partneriga (1), astuvad avalikule vaenamisele vastu (3) ei näe „piisavalt” mehelikud välja (4) või on LGBT+ sümboolikaga avalikus ruumis (5). Tegemist ei ole mingit pidi ammendava nimekirjaga.

Eesti riik ega KOV-id ei kogu LGBT+ inimeste vastase vägivalla kohta andmeid, mistõttu me lihtsalt ei tea, kui ulatusliku ja sagedase probleemiga on tegemist. Kõik märgid näitavad, et tegemist on jäämäe tipuga.

LGBT+ KOV 2021 mõistab hukka LGBT+ inimeste vastu suunatud vägivalla. LGBT+ KOV 2021 mõistab hukka igasuguse LGBT+ inimesi vaenava, dehumaniseeriva ja kiusava tegevuse. Kutsume üles LGBT+ inimestest päriselt hoolivaid poliitikuid, erakondi ja valimisliite avalikult ja selgelt taolise vägivalla hukka mõistma. Me ei ole ehitanud vaba Eesti riiki selleks, et LGBT+ inimesi vaenata, vaid selleks, et kõik saaksid end vabalt ja turvaliselt tunda.

Viited:

(1) https://www.elu24.ee/7318270/lesbipaar-peksti-mustamael-labi-ta-vottis-mu-kaelast-vaga-tugevalt-kinni

(2) https://kroonika.delfi.ee/artikkel/93864941/geiaktivist-langes-kalamajas-fuusilise-runnaku-ohvriks

(3) https://www.delfi.ee/artikkel/93896379/video-ja-fotod-ekre-ja-lgbt-kogukonna-liikme-vahel-eskaleerus-konflikt-vikerkaarelipp-tommati-kaest-ara-ja-anti-tagasi-pooleksmurtuna

(4) https://sirp.ee/s1-artiklid/c9-sotsiaalia/kes-prugi-minema-viib/

(5) https://www.ohtuleht.ee/1037988/videod-pride-rattatuuril-laks-kakluseks-mehed-kiskusid-meeleavaldajal-vikerkaarelipu-kaelast

Autor: LGBT+ KOV valimised 2021

LGBT+ KOV valimised 2021 on vabatahtlikest aktivistides koosnev seltskond, kes püüab koondada kokku 2021. aasta KOV valimistega seotud LGBT+ teemad.

Skip to content