LGBT Ühingu juht Kristel Rannaääre ja riigikogu liige Imre Sooäär arutlesid saates “Pealtnägija” abielureferendumi teemal

ETV saates “Pealtnägija” rääkisid Eesti LGBT Ühingu juht Kristel Rannaääre ja riigikogu liige Imre Sooäär päevakajalisest abielureferendumist.

“See, kas inimesed saavad lapsi või ei saa lapsi, ei sõltu sellest, milline on nende seksuaalne orientatsioon. Meil on väga palju peresid, vikerkaareperesid, kus kasvavad ka lapsed, on paljulapselisi perekondi, on perekondi, kus on ainult üks laps. Ja loomulikult on perekondi, kus ei ole lapsi. Aga nii on ka see nende paaride puhul, kus on mees ja naine koos. See on väga sügavalt isiklik otsus. Ja orientatsioon siia küll ei puutu,” rääkis Kristel Rannaääre.

“Demokraatia ei ole enamuse võim vähemuste üle. Demokraatia on see, kus me leiame üles nõrgima lüli ja tegeleme sellega. Ja me teeme nii, et kõigil meil siin väikeses Eestis oleks hea olla. /…/ See küsimus, mis täna pannakse referendumile, on kunstlikult tekitatud ja puudutab ainult väga väikest kogukonda ja selle üle ei tohi otsustada need inimesed, keda see ei puuduta,” kommenteeris Rannaääre.

Riigikogu liige Imre Sooäär kõneles oma plaanist, kuidas abieluvõrdsuse teemaga edasi liikuda.

“Kui täiendada perekonnaseadust paragrahviga 2, mis on kooselu registreeritud elukaaslaste vahel, ja see jääks kehtima paralleelselt abieluga, mis on mehe ja naise vahel, siis oleksid kõikide Eesti perede probleemid lahendatud. Oleks õiguskaitse olemas kõikidele erinevatele peremudelitele. See aitaks lahendada täna nii kooselus elavate erisooliste kui ka samasooliste paaride õiguskaitse, nii vabaabielus olevate paaride õiguskaitse, kui nad otsustavad selle registreerida. Tegelikult me leiame lahenduse kõigile,” selgitas Sooäär.

Loe saatest täispikka kokkuvõtest portaalis err.ee.

Skip to content