LGBTI+ filmifestival Festheart alustab sel aastal Pärnus

Kolmandat aastat toimuv baltikumi ainus LGBTI+ filmifestival Festheart on laienenud Rakverest väljapoole.

Käesoleva aasta esimene linastus toimub 26. septembril kell 20 Pärnu kultuuriklubis Tempel, kus näidatakse film “Metsikud ööd Emily seltsis”.

Festivali peakorraldaja Keio Soomelti sõnul tuli idee Pärnusse tulla linnast endast – kui kohalikud kuulsid, et festival laieneb Tartusse, kõlas imestunud küsimus: “Aga Pärnu”? Siit sai alguse idee, mis teostub juba saabuval neljapäeval. Pärnus toimuvat seanssi toetavad Eesti Kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupp ja Pärnumaa Omavalitsuste Liit.

Humoorika eluloodraama “Metsikud ööd Emily seltsis” peategelast Emily Dickinsoni (komöödianäitleja Molly Shannoni kehastuses) on alati peetud enesessetõmbunud müürililleks, kes elas 19. sajandi teises pooles Massachusettsi väikelinnas Amherstis tagasihoidlikku erakuelu. Tegelikult kirjutas ta luuletusi, küpsetas piparkooke ja nautis aastatepikkust kirglikku armusuhet oma sõbra ja vennanaise Susaniga.

Dickinsoni loomingust, milleks on teadaolevalt 1775 lühiluuletust, jõudsid kirjaniku eluajal trükki kõigest 7, kuigi neid jahtisid nii kirjastajad kui ka luuletaja venna ambitsioonikas armuke, kes kõik lootsid Dickinsoni loomingu paistel endale tähelepanu tõmmata. Vaimukas ja särtsakas pilk kuivikuks peetud kirjaneitsi elule, mis paneb mõtlema, kuidas inimesest loodud kuvand võib erineda tegelikkusest.

Festivali programm jätkub seansiga Tartu Elektriteatris 28.09 ning põhifestival toimub Rakvere Teatrikinos 4.-6. oktoober.

Skip to content