Lühifilmide festivalil PÖFF Shortsil näeb kvääride kogumikku “Kväärsõlmed”

Pimedate Ööde filmifestivalil alustab täna viiendat korda kärgfestival PÖFF Shorts, mille raames on võimalik näha kvääride lühifilimide kogumikku “Kväärsõlmed”

Vastupidiselt heteronormatiivsuse eeldatud piirangutele tähistab sõna „kväär” kinokunstis ülestõuse, raskete katsumuste ja piiride ületamist, isegi vaatemängulisust – vähemalt kõrvalise pilgu jaoks. “Kväärsõlmede” programmi filme valides on mindud teist teed, seades fookuse vormilt tunnetusele. Need filmid kutsuvad meid lähemalt silmitsema, millistel tundlikel ja veidratel viisidel inimesed üksteist leiavad ning kuidas meid seovad trauma, julgus, ootused ja eneseotsingud.

Kväärsõlmede programmi lühifilmid:


“Kärakas”

Peale neljakümmet aastat lahus olemist kohtuvad Carmen ja Consuelo Madridi kohvikus. Nad meenutavad oma viimast kohtumist, aega, mida ajateljel tähistavad homofoobia ning tsensuur.

“Teistpidi”

Kogumik konversiooniteraapia läbinud inimeste pihtimustest.

“(A)Normaalne”

Mis juhtub jõusaali meeste riietusruumis, jääb meeste riietusruumi. Või siis mitte.

“Õeskond”

Kolm süütusevande andnud parimat sõpra satuvad kohalike poistega kaklusesse. Just siis, kui asjad hakkavad karmiks kiskuma, astub nende kaitseks välja neiuks sirguv noormees.

“Äbarik”

Mehdi on lootusetu romantik. Tema parim sõber Olive utsitab meest oma elu läbi gei kohtingusaitide ja üheöösuhete vürtsitama. Päeval, mil Mehdi viimaks nõustub, seisab ta aga silmitsi oma juhusliku partneri eriskummaliste ootustega.

“Ilusad nemad”

Kväär surfi-romanss soo-kväärilise Blue ja peotüdrukust Violeti vahel.

Seansid toimuvad 18. novembril Elektriteatris ja 20. novembril Kinos Artis.

Skip to content