Mida arvab peaminister LGBT ühingute toetamisest?

Eile toimunud Riigikogu istungil küsis Yoko Alender, mida arvab peaminister LGBT ühingute toetamisest.

Esitatud küsimus kõlas järgnevalt:

“Lugupeetud peaminister! Teame, et teie koalitsioonipartnerid soovivad piirata vähemusorganisatsioonide rahastamist riigi poolt. Kas teie arvate, et me peaksime näiteks eelarve ja hasartmängunõukogu kaudu jätkuvalt toetama LGBT ühinguid?”

Peaminister Jüri Ratas vastas:

“Aitäh! Kui rääkida sellest LGBT ühingutest, siis kindlasti nad teevad oma tööd seksuaalvähemuste õiguste kaitse vallas, see on oluline. Ja kui te küsite nende toetuse vähendamisest, siis selle eelarvemenetluse käigus pole küll kordagi seda teemat lauale tulnud, et me hakkame mingite organisatsioonide, ma ei tea, konkreetseid tegevusi vähendama. Tõsi, eelarvemenetlus on veel ees mitu nädalat, et see valitsus tahab teha väga põhjalikult seda ja nii palju kui võimalik vaadata rida-realt läbi neid võimalusi. Nagu ma ütlesin, eelarvemenetlus on päris keeruline hetkel, tulenevalt meie võimalustest ja siin ma tahan rahandusministrit ja koalitsioonipartnereid kindlasti tunnustada, kõik suhtuvad sellesse tõsiselt.”

“Aga see, ma ei tea, ühte konkreetset MTÜ-d või sihtasutust, et ei, me selliseid otsuseid kindlasti teinud hetkel ei ole. Ma isegi täpselt ei tea, kui nende rahastamine on seotud ikkagi taotlusvoorudega läbi hasardi või läbi millegi muu, no seal ei saa ju ette anda mingit kindlustunnet, et on aastased lepingud, on projektipõhised lepingud. Nii et kuidagi, no ma saan aru, et te tahate kuidagi eriliselt tõsta ühe valitsusvälise organisatsiooni siin ülesse. Ei ole mingit põhjust selleks,” lisas peaminister.

Foto: Riigikogu fotoarhiiv/Erik Peinar

Skip to content