Noorte [eel]arvamusfestivalil arutletakse vaenukõne üle

Vahetult enne Arvamusfestivali, 3. augustil toimub Paides teine Noorte [eel]arvamusfestival eesmärgiga suurendada noorte hääle mõju avalikus aruteluruumis. Koos võetakse ette ja hakatakse otsast murdma nii ühiskonnas noorte kohta kui ka noorte endi loodud eelarvamusi ja müüte.

Muuhulgas arutlevad noored vaenukõne üle – kriminaliseerida või mitte?  Sõnadega haiget teha on lihtne. Kes ütleb, et naised sobiks paremini kööki ja meestele tulebki rohkem raha maksta. Mõni kuulutab, et „mädanenud läänemaailma“ esindajad võõrastes riikides tuleks hävitada. Vasakäärmuslaste hinnangul tuleks ettevõtjad kui „kapitalistlikud vereimejad“ kõrvaldada ja turuliberaal leiab, et teistsuguste vaadetega inimesed tuleks vanglasse saata. Äkki ongi selline kõneviis uus normaalsus? Eriti online-keskkonnas, kus negatiivsus levib nagu kulutuli. Kevadel enne Euroopa Parlamendi valimis algatasid mitmed kodanikuorganisatsioonid kampaania #väärimeparemat, meenutamaks vaenukõne lõhestavat mõju ühiskonnale. Kuidas selle probleemiga tegeleda? Tule, kuula ekspertide arvamust ja räägi ka ise kaasa!

Arutlevad: Kari Käsper (Eesti Inimõiguste Keskus), Eleri Pilliroog (Eesti Üliõpilaskondade Liit), Kadi Raal (Delfi ajakirjanik), Alar Lehesmets (prokuratuuri esindaja). Modereerib Kätlin Kuldmaa.