Odinets: abieluvõrdsus ei ole lihtsalt abielude võrdsus

Riigikogu õiguskomisjoni ja riigikogu LGBT+ kogukonna toetusrühma esimehe Eduard Odinetsi kinnitusel ei ole täna jõustunud abieluvõrdsus pelgalt õigus sooneutraalsele abielule, vaid selge märk suuremast solidaarsusest ja universaalsete inimõiguste jõulisemast kehtestamisest Eesti ühiskonnas.

„Tänan kõiki Eesti inimesi, sotsiaaldemokraatide, Reformierakonna ja Eesti 200 liikmeid ja valijaid toe ja mõistmise eest. Tänan kõiki, kes julgesid oma toetust väljendada ja anda hoogu õnnelikuma Eesti poole liikumisel. Ja muidugi soovin palju õnne kõigile, kel avanes täna öösel võimalus esitada avaldus abielu sõlmimiseks,“ ütles Odinets, kes oli üks abieluvõrdsuse seaduse eestvedajaid.

Tema sõnul said sotsiaaldemokraadid selge mandaadi enda liikmetelt ja valijatelt seista kõigi Eesti inimeste õiguse eest abielluda sõltumata nende soost. „Oleme selle eest järjekindlalt seisnud ning lõpuks ka koalitsioonipartnerite toel saavutanud,“ ütles Odinets.

1. jaanuaril 2024 jõustusid perekonnaseaduse muudatused, mis sätestavad, et abielu sõlmitakse kahe füüsilise isiku vahel, ja kaotas kehtivuse säte, mis ütles, et abielu sõlmitakse mehe ja naise vahel. Sooneutraalne abielu kehtestati Eestis 2023. aasta 20. juunil riigikogus vastu võetud seadusega.

Skip to content