Q-Space korraldab LGBT+ kultuuri festivali Tallinnas ja Narvas

Uue kultuurifestivali Tallinnas avab Olivier Peyoni draama „Ära valeta”, mis teeb Eesti esilinastuse koos filmikülalistega 30. novembril kinos Artis.
LGBT-kogukondadele pühendatud Q-Space Festival leiab aset 30. novembrist kuni 3. detsembrini Tallinnas ning 15.-17. detsembrini Narvas.

Prantsuse „Brokebacki mäeks” kutsutud Philippe Bessoni romaani ekraniseeringus naaseb karsklasest kirjanik Stéphane (Guillaume de Tonquédec) üle 35 aasta kodulinna kuulsa konjakimargi aukülalisena.
Seal kohtab ta noort Lucast (Victor Belmondo), oma esimese armastuse Thomase poega, kellega nad avastavad läbi kirjaniku mälestuste tõe poisi isa kohta.
„Liigutav lugu ajale kaotatud armastusest,” kirjutas CineVue.

Tagasivaadetes kirjaniku elule mängivad peategelasi näitlejad Julien De Saint Jean (“The Lost Boys”) ja Jérémy Gillet, kellega saab kohtuda Eesti esilinastusel neljapäeval, 30. novembril kinos Artis.

„Ära valeta” treiler:

Mängufilmide kavas on kokku kolm filmi. „Sinise nelikümmend varjundit“ autori Ira Sachsi filmis „Armastuse keerdkäigud” (2023) rullub lahti ebaharilik armukolmnurk geipaari ja õpetajanna vahel.
Sundance’il esilinastunud draamat sai Eesti publik viimati näha möödunud Tartuffil.

„Armastuse keerdkäigud” treiler:

Veneetsia filmifestivali publikuauhinna võitnud Briti režissööri Georgia Oakley debüütfilm „Blue Jean” (2022) heidab pilgu lesbist õpetaja ellu Thatcheri-aegsel Inglismaal.
„Blue Jean” esilinastus Eestis möödunud Festheartil Rakveres, Q-Space näitab filmi Tallinnas esmakordselt.

„Blue Jean” treiler:

„Q-Space’i üritused on näidanud, et publikul on huvi ka väljaspool Pride’i koguneda vabas ja toetavas keskkonnas, kus arutada elulistel teemadel nagu kapist väljas olemine, peresuhted ja soolisus. Festival pakub alguspunkti läbi kultuuri,” märkis Q-Space’i pressijuht Heinrich Sepp.

Tallinna festivali filmikavas kinos Artis on kokku 3 mängufilmi, 2 dokumentaali ja kvääride animafilmide kogumik. Filmilinastuste järel saab publik osaleda temaatilistes aruteluringides filmitegijate ja ekspertidega.

Kogu filmiprogramm ja ürituste kava avalikustatakse piletmüügiga 30. oktoobril.

Q-Space on noor kultuuriprojekt Eestis, mis on pühendatud LGBT-kogukondadele ja inimõigustele ning pälvinud Eesti LGBT Ühingult oma lühikese tegevusaja jooksul Vikerkaarekangelase aunimetuse.
Lisaks 2023. aasta veebruaris alustanud igakuisele LGBT+ filmiklubile Filmimuuseumis on Q-Space korraldanud vägivallavastase meeleavalduse ning juunis toimunud Baltic Pride’i raames kaks filmilinastust.

Q-Space Festival toimub 30. novembrist kuni 3. detsembrini Tallinnas filmilinastustega kinos Artis ning 15.-17. detsembrini Narvas.

Q-Space Instagram: https://www.instagram.com/qspace.ee/

Q-Space Facebook: https://www.facebook.com/qspace.ee

Skip to content