Soovitus: PÖFFi debüütfilmide konkursi film „Mooniväli”

Tänavusel PÖFFi debüütfilmide konkursil linastub maailmaesilinastusena Rumeenia režissööri Eugen Jebeleanu film „Mooniväli”, mis räägib geist politseinikust, kes varjab oma seksuaalset orientatsiooni.

Ühel päeval peab politseinik sekkuma LGBT-teemalise kinoseansi pärast puhkenud protestiaktsiooni, mille korraldavad homofoobid.

Psühholoogiline pinevus keeratakse viimase vindini..

Kokku on täna välja kuulutatud ja müügile jõudnud konkursiprogrammis 18 filmi, millest kümne puhul on tegu maailma-, seitsme puhul rahvusvahelise ja ühe puhul Euroopa esilinastusega.

PÖFFi juht Tiina Lokk nimetas tänavust valikut jõuliseks, väljakutsuvaks ja mitmekesiseks, mis esindab filmikunstis kõike värsket ja vitaalset. „Kui filmitööstus ühel heal päeval taastub, viivad just sellised autorid seda edasi,” ütles ta.

PÖFFi virtuaalsete seansside pileteid saab osta alates 6. novembrist. Virtuaalne PÖFF jõuab publikuni veebiplatvormide Shift72 ja Elisa Stage vahendusel.

24. Pimedate Ööde filmifestival leiab aset 13. novembrist 29. novembrini kombineeritud kujul – filme saab esimest korda vaadata nii kinodes kui virtuaalselt.

Skip to content