Su/mi andis välja debüüt-EP ja omapärase tehnilise lahendusega muusikavideo

Elektroonilise indie-popi bänd su/mi andis täna välja kauaoodatud esimese EP “lähemale kuule” ja ühe võttega Super 8 filmile filmitud muusikavideo laulule “ookean”.

Viie eestikeelse looga EP helipildis saavad kokku indie-pop, lo-fi hip-hop ja filmimuusika mõjutused. Inspiratsiooni on saadud nii 5MIINUSelt, Erki Pärnojalt kui eesti regilaulult. Kollektiivi eesmärk oli panna haavatavus ja inimlikud tunded – nostalgia, ebakindlus, lohutuse ja kodu otsimine – ehedasse ja tervislikult enseiroonilisse vormi, et pakkuda kuulajale äratundmisrõõmu ning lohutust positiivse lõpplahenduse kaudu. Laulude temaatika on tugevalt seotud ka LGBT-kogukonnaga, et teemat normaliseerida ning suurendada bändi tegevusega Eesti LGBT-inimeste nähtavust ja julgust rääkida oma lugusid.

EP põhisingliks on “ookean”, mis on lugudest kõige erilisema tehnilise lahendusega, kuna on üles ehitatud, kasutades vaid inimhääle ja suuga tekitatud helisid. Muusikavideo on filmitud ühe võttega haruldase Super 8 filmiga ja kirjeldab ebakindlust suhetes, kuid pakub sellegipoolest lootusrikka ja positiivse lõpplahenduse. “Nii ühe võttega ja analoogtehnikaga filmimine, kui muusikas vaid hääle kasutamine tähistavad inimlikkust ja ebatäiuslikkust. Meie tegevuses oli kõik loominguliselt läbimõeldud, kuid me elimineerisime võimaluse püüelda perfektsuse poole ja ma arvan, et see on julge maailmas, kus meie tarbitavas meedias on kõik ilusaks töödeldud ja valikuliselt esitatud,” kommenteerib su/mi produtsent ja laulja Eke Allikvere. Nostalgilist videot saab vaadata siit.

Bändi su/mi liikmed on Jan Kuusemets, Eke Allikvere ja Frederik Welk ning nende muusika eesmärk on ehedate emotsionaalsete sõnade ja mitmekülgse soundi abil olla võimestav ning pakkuda hingekosutust. Muusikat on koos tehtud juba üle aasta ning enne varasemalt on välja antud kaks inglisekeelset singlit.

Kuula uhiuut EP-d Spotifyst ja Youtube’ist. Su/mi tegemistega saab kursis olla ka Instagramis, Facebookis ja TikTokis.

Fotod: Maksym Bilozor

“lähemale kuule” Spotifys: https://open.spotify.com/album/2gCJKnJrQdZZlSBzAhoZuR 

“lähemale kuule” Youtube’is: https://www.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_kc58iHXoIbU90EvyGLxuNKKzERyOhJA9I 

Instagram: https://www.instagram.com/sumiband/ 

Facebook: https://www.facebook.com/sumibandofficial/ 

TikTok: https://vm.tiktok.com/ZML6wRfQT/

Skip to content