Swedbank toetab Baltic Pride’i festivali

Swedbank Eesti suurima pangana peab oluliseks toetada avatud ja võrdsete võimalustega ühiskonna arengut. Seetõttu toetab pank Baltic Pride’i programmi.

Eesti suurima panga klientideks on väga erineva tausta ja elukogemusega inimesi ning Swedbank seisab selle eest, et ühiskonnas jaguks mõistmist ja võimalusi kõigile. Seetõttu toetab Swedbank ka tänavuse Baltic Pride festivali programmi, mis tõstab esile LGBTQ+ kogukonna liikmetele olulisi teemasid ja õiguseid ning ühendab ka LGBTQ+ kogukonna liitlasi.

„2019. aasta oli märgiline, kui toetasime ettevõttena esmakordselt Vilniuse Baltic Pride’i, kutsudes endaga liituma ka ülejäänud äriringkondi. Kui Pride’i üritused toimuvad igal suvel kõigis Rootsi suuremates linnades, siis Baltic Pride’i on igal aastal vaid üks ja see toimub ühes Baltikumi pealinnas, kas Tallinnas, Riias või Vilniuses. Kui paljudes kohtades üle maailma on Pride’i toetamine ettevõtete jaoks juba pikem traditsioon, siis Baltikumis on see uus tava, mida Swedbank hea meelega edendab. Swedbanki jaoks on LGBTQ+ õiguste toetamine – nagu kõik teisedki inimõigused – oluline osa meie väärtustest ja sellest, kes me ettevõttena oleme. Soovime näha võrdsemat, kaasavamat ja diskrimineerimisvaba Eestit, et elaksime kohas, kus igaüks tunneb end aktsepteerituna ja igaühel on võimalik oma potentsiaali realiseerida ning kust ei pea lahkuma sallimatute ja diskrimineerivate hoiakute tõttu,“ kommenteeris Swedbanki personalijuht Ülle Pind.

Pride-festivale on maailmas korraldatud ligi pool sajandit. Esialgu tähistati prideidega Stonewalli sündmuseid, kui 1969. aastal hakkas hulk inimesi vastu politseivägivallale New Yorgi kogukonnabaaris. Hiljem on prideide eesmärk olnud juhtida tähelepanu probleemidele, millega eri seksuaalse ja sooidentiteediga inimesed ühiskonnas kokku puutuvad.

Baltic Pride on üle 10 aasta pikkuse ajalooga Baltimaade LGBTQ+ kogukonna ja sõprade festival, tänavu toimub Pride 6.–11. juunini Tallinnas. 9. juunil osaleb Swedbank konverentsil „Kväärikas keskkond, turvalisem Eesti!“ ettevõtjate arutelus teemal „Miks seksuaalne ja sooline identiteet tööandjat huvitama peaks?”. Rohkem kui 2500 töötajaga on Swedbank ühtlasi Eesti üks suuremaid tööandjaid ja maksumaksjaid, kelle jaoks on oluline avatud, mitmekesine ja hooliv töökultuur.

10. juunil on Pride’i vabaõhukontserdil ja piknikul Rävala puiesteel avatud Swedbanki ala ning juunikuus on Swedbanki Eesti peakontori ees heisatud vikerkaarelipp. Baltic Pride’i toetamine on üks osa Swedbanki ühiskondlikust panusest. Swedbank on SA Noored Kooli üks asutaja ja toetaja, annetamiskultuuri ja Eesti suurima annetamiskeskkonna “Ma armastan aidata” eestvedaja ning noortespordi ja Eesti Terviseradade toetaja. Swedbanki asutatud Rahaasjade Teabekeskus on üle 12 aasta olnud rahatarkuse edendaja Eestis.

Skip to content