Tallinn Bearty 2022 Visual Arts – subkultuurifestival tuleb ja murrab taas

LGBT kogukonnast tuttavate karude subkultuuri festival murrab juba alates 2015.aastast piire – seksuaalsuse, normatiivsuse, ealisuse, soolisuse, ja paljude muude asjade osas, ning teeb seda esitledes kunsti igal aastal erinevalt. 2022.a on taas kujutava kunsti kord.

Tallinnasse toovad oma tööd 8 kunstnikku: Glenn Quigley (IRE), Alex Prestia (USA), Tiberiu Căpudean (ROM/ESP), Emilio José Edo Mengibar (ESP), Kalle Nurminen (FIN), Paul Beaudoin (USA/EST), Ciro Marra (ITA/ESP) ja Peter Welz (GER). https://www.bearty.info/projects

Kunstnike töid saab näha kella 12-20 vahel, 16.-24.4.22, Telliskivi Rohelises Saalis ning Fotografiska kohvikugaleriis sellegi lahtioleku aegadel. Lisaks massiivsele tasuta pop-up galeriile on kunstnikke võimalik näha ja kuulda persoonis klubis Uus Laine toimuvatel päevastel üritustel – R22.4 kell 15 Academia Ursorum, kus Peter Welz peab avaliku tasuta loengu LGBTQI+ esindatusest ja võrdsete õiguste temaatikast kunstis. L23.4 kell 15 aga saab kuulata tasuta avalikku vestlust kõikide Tallinnasse tulnud kunstnikega korraga, elust, kunstist, tööst, õigustest ja kõigest, mis nende asjade vahele jääb.

“Tallinn Bearty on alati seisnud ja seisab kindlalt võrdsete õiguste eest ühiskonnas laiemalt, sõltumata riigipiiridest, ja teeb seda samamoodi ka oma subkultuuris kitsamalt. Tallinlastele ning külalistele ja sõpradele tahame näidata, et nn seksuaalvähemustest rääkides peame muutma eelkõige oma paradigmat, sest ennekõike oleme me kõik inimesed, ning alles siis kõike muud, mis meid määratleb.”, ütles festivali peakorraldaja Alvar Ameljushenko.

Tallinn Bearty missioon on seista võrdsete õiguste eest. Subkultuurifestivali korraldatakse Tallinnas juba alates 2014.aastast, iga aasta aprillikuus. Festivali peafookus on kunsti kaudu humanistlikke ideede rõhutamisel – kujutav kunst, muusika ja kinematograafia igal erineval aastal annavad selleks kogu maailmast kogukonna seest leitavate kunstiga tegelejate abiga suurepärase võimaluse.

Tallinn Bearty tänab siiralt festivali suurtoetajaid – Iiri, Hispaania, Soome suursaatkondi ning Goethe Instituuti. Meie südamlik tänu laieneb lisaks sellele ka kõigile, kes aitavad luua paremat maailma koos meiega.

Skip to content