Tallinnas esineb maailmakuulus Indoneesia duo Gabber Modus Operandi

Kuidas kõlavad jathilan, dangdut koplo või funkot? Sel reedel, 5. juulil esineb Shelteri üritustesarjal Gabber Modus Operandi, kelle ainulaadne heli just neid indoneesia žanreid enda loomingusse põimib.

Indoneesiast pärit Gabber Modus Operandi, kuhu kuuluvad Kasimyn ja Ican Harem, ühendavad ulatuslikul hulgal mõjutusi: gabber, digitaalne hardcore, punk ja noise kohtuvad siin mediteeriva jathilani, folktantsumuusika dangduti koplo ning Euroopa happycore’i meenutava funkoga. Esmakordselt Eestis esinev GMO on teinud koostööd Nyege Nyege Tapesi, HÖRi ja Boiler Roomiga ning 2022. aastal produtseeris Kasimyn mitu lugu Björki albumil „Fossora”. 

Kuula siit: https://gabbermodusoperandi.bandcamp.com/

Oma esimese etteaste Eestis teeb ka Jen Jang, Tšehhis resideeruv Lõuna-Korea eksperimentaalne noise-artist, kelle hääleline improvisatsioon segab kõrgeid helisagedusi, karjumist ja kehalisi viise sisenemaks transsi  — seda kõike eesmärgiga kuulajat ravitseda.

Kuula siit: https://soundcloud.com/purplearsound

Shelter toob tagasi Tallinnasse 2022. aastal Svetas esinenud USA bändi Prison Religion, kelle loomingut on kirjeldatud kui hardcore punkmuusikat klubikülastajatele. Virginia osariigist Richmondist pärit artistide Poozy (Parker Black) ja False Prpht (Warren Jones) koostööprojekt on 2016. aastast alates sukeldunud erinevatesse žanritesse alates trapist kaasaegse klubimuusikani.

Kuula siit: https://prisonreligion.bandcamp.com/

Kohalikest live-artistidest astuvad üles Metruhaze — fka Jasperino uus projekt, mis ühendab oma debüüdis helikollaažina kõike tehnost spoken wordi ja oluhelideni — ning Martin Sepp alias Neiracoil. Õhtu lõpetavad DJ-d Top Hun ning Shelteri residendid Shah Rud  ja Dharma Doom.

Shelter on 2022. aastal alustanud üritustesari ja plaadifirma, mis keskendub eksperimentaalsele muusikale ning traditsioonilise klubimuusika piiride murdmisele. Üritusel on mänginud rahvusvahelised artistid nagu Slikback, Abdullah Miniawy, 3Phaz, HVAD, Raja Kirik jt.

Shelter: Gabber Modus Operandi” toimub reedel, 5. juulil kell 22.00 klubis Hungr (Tulika 9/11). Piletid saadaval eelmüügist Fientas 15 euroga, uksel sissepääs 20 eurot.

Piletid Fientas: https://fienta.com/et/sheltertln

Skip to content