Täna algab Lätis Baltic Pride 2021

Täna saab Riias alguse kuni 7. augustini toimuv Baltic Pride 2021, mille loosungiks on “Kuni me kõik oleme võrdsed!”.

Baltic Pride” toimub igal aastal ühes kolmest Balti riigist ja sel aastal toimub see Lätis. Baltic Pride 2021 juhtteema on võrdsus ja kaasava ühiskonna loomine, mis nõuab võrdsust, olenemata seksuaalsest sättumusest, soolisest identiteedist, rassist, rahvusest või muust sotsiaalsest kuuluvusest.

Nädala jooksul toimub 40 üritust, sealhulgas üheksa meelelahutusüritust, kaheksa arutelu ja seitse filmilinastust. Ürituste programmi eesmärk on tõsta LGBT+ kogukonna ning selle toetajate profiili riiklikul ja Euroopa tasandil, ühiskonnas, poliitikas ja äris.

Ürituse korraldajad ütlesid, et sel aastal toimub “Baltic Pride” täiesti uuel kujul, muutudes veelgi ligipääsetavamaks kogu LGBT+ kogukonnale ja nende toetajatele, aga ka neile, kes pole varem saanud pride’il erinevatel põhjustel osaleda.

Baltic Pride’il saab osaleda mitte ainult Riias, vaid kogu maailmas. Tavalise pride-rongkäigu asemel toimub 7. augustil otse-eetris suurejooneline sündmus “Sinu eriline Baltic Pride”, mis kutsub kõiki huvilisi oma kodust või mõnel otseülekande vaatamise kohas sellest osa võtma.

“Baltic Pride” avatakse 2. augustil piduliku vikerkaarelipu heiskamisega Kanepi kultuurikeskuses (KKC), millest saab sel nädalal pride’i maja. Avamise ajal teavitavad korraldajad “Baltic Pride 2021” programmist ja põhisündmustest, samuti selgitavad, millised on “Baltic Pride” olulisemad eesmärgid ja miks on pride endiselt nii vajalik mitte ainult siin Lätis ja Balti riikides, aga kogu maailmas.

Konverents “Inimväärikus: demokraatliku õigusriigi põhiväärtus” toimub 6. augustil, keskendudes inimväärikuse kontseptsioonile ja selle tõlgendamisele erinevatest vaatenurkadest, samuti rõhutades LGBT + õiguste tähtsust inimõiguste seisukohast.

Konverentsi sisu on spetsiaalselt loodud juristidele, inimõiguslastele, filosoofidele, ajakirjanikele, poliitikakujundajatele ja teistele sidusrühmadele, et aidata kaasa julgele ja väärikale ühiskonnale. Konverentsil osalevad Läti ja Euroopa õigusteadlased ja praktikud, näiteks Riia õigusteaduskonna professor Ineta Ziemele ja endine Euroopa Nõukogu inimõiguste volinik, Amnesty International Europe’i büroo direktor Nils Muiznieks, Leedu Seimi inimõiguste komisjoni juhataja Toms Vytautas Raskevičs.

Balti mitmekesisuse ettevõtlusfoorum “Mõtle mitmekesisusele!” toimub 5. augustil ja sel aastal keskendutakse sellistele küsimustele nagu mitmekesisuse haldamine Covid-19 pandeemia ajal, ettevõtete vastutus ja mitmekesisus, sallimatuse tegelikud kulud ja heade tavade edasiandmine mitmekesisuse valdkonna ettevõtetele.

Ürituse korraldajad märkisid, et üha enam ettevõtteid avaldab toetust LGBT+ õigustele ja püüab pakkuda kaasavat keskkonda kõigile oma töötajatele.

4. augustil toimub poliitiline arutelu “Järgmised sammud LGBT+ õiguste suunas Lätis”, kus muuhulgas osalevad ka poliitikud. Ürituse korraldajate arvates on pärast viimast Baltic Pride’i Riias avalikkuse suhtumine muutunud toetavamaks, millele viitavad mitmete valitsusväliste organisatsioonide uuringud. Arutelul on kavas otsida vastust küsimusele, et ühiskond on valmis, aga kas poliitikud on valmis?!

Pride’i majas korraldab KKC kogu nädala jooksul seminare, arutelusid ja meelelahutusüritusi. 6. augustil toimub huumorisaade “Pride Razborkas”, kus osalevad koomikud Džemma Sudraba, Edgars Bāliņš, Rūdolfs Kugrēns, Aiva Birbele, Toms Lūsis ja Marta Elīna Martinsone.

2. augustil etendab improvisatsiooniteater “Divas” etendust “Divas tähistab”, mis toob külaslisteni asjakohaseid humoorikaid teemasid alates igapäevastest olukordadest kuni abstraktse mõttelennuni. 3. augustil toimub “Naiste pride” stand-up. Üritust juhib Džemma Sudraba ning sellest võtavad osa Aiva Birbele, Laura Šterna, Katrīna Rudzīte, Alise Zariņa ja Inga Gaile.

Pride’i majas näidatakse ka seitset maailmakuulsat filmi, mis on võtnud püsiva koha LGBT + kogukonna kultuuris, sealhulgas Cannes’i filmifestivali auhinnatud filmid “Põleva tütarlapse portree”, “RBG”, “Täiuslikult normaalne perekond “,” Tom of Finland “jt. Pride’i maja hakkab tegutsema ka “Baltic Pride” teabekeskusena.

Kuigi tavapärast Pride-marssi sel aastal ei toimu, on 7. augustil võimalik jälgida otseülekannet “Pride teekond”. Buss “Baltic Pride” hakkab sõitma Riias spetsiaalselt valitud marsruudil. Selle kapteniks saab Magnuss Eriņš, kes lauldes täidab linnatänavad piduliku muusikaga, mängides kõige populaarsemaid laule. Ürituse “Pride teekond” saatejuht on Roy Roger Linkevich, kes vestleb festivalil osalejate ja LGBT + kogukonna sõpradega.

Pärast “Pride teekonda” lõpeb “Baltic Pride 2021” muusikalise üritusega “Tähista uhkusega”. Ürituse külastajatel on võimalus nautida populaarsete muusikute õhkkonda, erinevaid üllatusi ja esinemisi nii kohapeal kui ka otse-eetris Alise Zariņa ja Roja Rodzera juhtimisel. Lavale astuvad populaarsed muusikud – “ansis”, “Bad Habits”, “Franco Franco” ja Marta ning esmakordselt astub avalikkuse ette salapärane räppar “BDM”. “Pride’i teekond” ja kontsert on nähtav ka mõnes Riia kohvikus ja baaris. Sissepääs kõikidele üritustele on tasuta.

Skip to content