Telliskivi Loomelinnakus on avatud Baltic Pride´ile pühendatud Vikervaate fotonäitus

28. juunil kell 18.00 avatakse Telliskivi Loomelinnaku Kolme puu galeriis Baltikumi LGBT+ kogukonna kultuuri- ja solidaarsusfestivalile Baltic Pride pühendatud fotonäitus.

Vikervaate fotonäitus “Baltic Pride” tähistab armastust, vabadust ja võrdsust ja pakub külastajatele võimaluse sukelduda Eestis toimunud Baltic Pride´ide olustikku. Näitusel on eksponeeritud fotod erinevatest Baltic Pride´idest Eestis, mis esitati kogukonna ajaveebi Vikervaade fotokonkursile. Peamiselt on aga näitusel esindatud just fotod käesoleva kuu alguses toimunud Eesti suurimast Pride rongkäigust. 

“Arvestades, et sellel aastal toimunud Baltic Pride´il oli osavõtjaid rekordiliselt üle 7000 inimese, siis on loogiline, et ka enamus konkursile saadetud fotosid oli just tänavusest pride´ist,” kommenteeris näituse korraldaja ja Vikervaate esindaja Virgo.

Nüanssi lisab näitusele erinevate piltide tegemiseks kasutatud fototehnika mitmekülgsus, näiteks on töid jäädvustatud nii kiirpildi-, 35 mm filmi fotokaamerate, kui ka digi- ja peegelkaameratega. 

Näituse ja fotokonkursi korraldaja Vikervaade on tänavu 4. tegutsemisaastat tähistav LGBT+ kogukonna ajaveeb ja häälekandja.

Näitus Loomelinnaku välialal asuvas Kolme puu galeriis on külastatav 24/7 ja jääb ülesse augusti kuu lõpuni.

Foto näituselt. Autor: Alexey Bodylevskyi

Skip to content