Tänasest alustab kord kuus toimuv lugemisklubi

Lugemisklubi on inimestele, kes armastavad lugemist. Kellele meeldib lugeda. Kes otsivad tagasiteed lugemise juurde. Kes tahavad enda ümber inimesi, kes ka loevad. Kes soovivad jagada oma mõtteid ja tundeid selle kohta, mida nad on lugenud. Või veel ei soovi jagada, aga tahaks ikkagi osa saada teiste mõtetest.

Minu jaoks on lugemine olnud juba väga varasest lapsepõlvest omamoodi turvapaik. Raamatuga koos sisenen kohta, kus tunnen end turvaliselt, kus õpin maailma ja iseennast mõtestama ja mõistma, kus kogen maailmasid, mida mul elada pole õnnestunud või mida ma ei sooviks või julgekski kunagi elada.

Esimesel kohtumisel räägitakse, mida lugemine kellegi jaoks tähendab ja annab, millised tekstid köidavad. Millised ootused igaühel on ja millist lugemisklubi võiksime koos looma hakata. See saab osalejate ühiseks loominguks – ühiselt valitakse teemasid, tekste, raamatuid. Valime, mida ja kuidas teeme. Igaühel on hääl ja igaüks saab sõna, kes soovib. Võib ka täitsa tasa olla.

Lugemisklubi on avatud kõigile, sõltumata soost, vanusest, haridusest, maailmavaatest ja muust. On paar eeltingimust – lugemisklubi toimub eesti keeles ja iga osaleja ülesanne on üksteise suhtes käituda turvaliselt. Selle paneme ühiselt paika, mida see täpselt tähendab.

Lugemisklubi kohtub kord kuus, esimest korda 21. novembril kell 19.00. Kohtumine kestab kuni 1,5 tundi. Võid soovi korral kaasa haarata mõnusaid suupisteid ja kindlalt mõne raamatu, mis sulle oluline.

Lugemisklubi veab Helen Talalaev, kunagine LGBT ühingu juht, täna Eesti Inimõiguste Keskuses mitmekesisuse ja kaasatuse juht. Lisaks sadadele loetud raamatutele on Helen õppinud kirjandust Tartu ülikoolis ja Kesk-Euroopa Ülikoolis. Kui teil on lugemisklubi kohta küsimusi või mõtteid, saate Helenile kirjutada helen.talalaev@gmail.com.

Ligipääsetavus: kohtumised toimuvad Eesti LGBT Ühingu ruumides kortermaja esimesel korrusel. Välisuksest ühingu ukseni on pool korrust trepiastmeid

Foto: Kinga Howard / Unsplash

Skip to content