Tartu LGBT+ kogukonna toetuseks korraldatakse heameeleavaldus Sõbraga KOOS

Sündmuse korraldajad kutsuvad kõiki sõbralikule (hea)meeleavaldusele, et väljendada üheskoos oma toetust Tartu LGBT+ kogukonnale.

Keegi ei saa muuta enda identiteeti. Muuta saame ainult oma suhtumist — kas me näeme ja austame inimesi sellistena, nagu nad on, või ei.

Kindlasti on ka sinu sõprade, kolleegide ja trennikaaslaste seas LGBT+ kogukonna liikmeid. Näitame koos: te olete ühiskonnas täisväärtuslikud just sellistena, nagu te täna olete.

Miks meie toetame LGBT+ kogukonda?

“Sest igaühel on õigus armastada ning olla armastatud. Eesti peab olema kodu kõigi jaoks, olenemata soost, nahavärvist, rahvusest või seksuaalsest orientatsioonist. Kõik peavad end siin tundma turvaliselt.” (Laura)

“Me kõik tahame tunda end väärtuslike ühiskonna liikmetena, turvaliselt, teistega võrdselt nii isiklikus elus, koolis kui tööl. Kahjuks kiusatakse tavapärasest erineva soo- või seksuaalidentiteediga inimesi siiski tihti. Ärme enam tee seda ühiskonnas. Oleme paremad.” (Gea)

“Sest me kõik oleme kellegi jaoks vähemus. Terves ja edukas ühiskonnas on loomulik näidata üles toetust ka neile kogukondadele, mille liige sa ise ei ole. LGBT+ kogukonna õigused on kui lakmuspaber, mis näitab ühiskonna avatust laiemalt.” (Lemmit)

Miks toetad sina LGBT+ kogukonda? Võiksid enda mõtted plakatile kirjutada ja Raekoja platsile kaasa võtta. Või mis oleks kui postitaksid siia ürituse alla? Näita KOOS meiega oma toetust!

Heameeleavaldus toimub neljapäeval, 5. detsembril, kell 14.15, Tartu raekoja platsil ja seda korraldavad Lemmit Kaplinski, Laura Danilas ja Gea Kangilaski.

Foto: Gea Kangilaski

Skip to content