Tartuffil toimub Anna Hintsi ja Tushar Prakashi uue lühifilmi Eesti esilinastus

Maailmakuulsal Cannes´i filmifestivalil esilinastunud „Sannapäiv” jõuab esimest korda Eestis ekraanile PÖFFi armastusfilmide festivalil Tartuff. 13-minutiline lühimängufilm linastub 09.08.24 22:00 Tartu Raekoja platsil avatavas Eesti suurimas vabaõhukinos.

Anna Hintsi ja Tushar Prakashi linateos viib vaataja Vana-Võromaa suitsusauna pimedasse ja intiimsesse ruumi koos meestega, kellel on seljataga pikk ja väsitav tööpäev. Saunakombestiku käigus hakkab nende karmi pealispinna alt kumama vaevumärgatavat ja salajast igatsust läheduse järele.

„Tugev kandidaat Eesti aasta parimate filmide edetabelisse,” kirjutas Tristan Priimägi pärast „Sannapäiva” esilinastust Cannes´i festivali programmis „Kriitikute nädal”.

Võrumaal filmitud linateoses mängivad Rasmus Kaljujärv ja Agur Seim. Linateose võttis üles Ants Tammik, kunstnikutöö tegi Inga Vares ja monteeris Emeri Abel. Filmi produtsendid on Johanna Maria Paulson ja Evelin Penttilä ning tootja stuudio Stellar Film.

Filmi autorite sõnul on see, et „Sannapäiv” esilinastus maailma tähtsamail, Cannes´i filmifestivalil ja jõuab nüüd esimest korda Eestis ekraanile Euroopa kultuuripealinnas Tartus – nende kodulinnas – rohkem, kui nad oleksid osanud unistada.

„Loodame, et kuna tee pole pikk, siis jõuab Võromaalt ja Setomaalt linastusele ka sugulasi, sõpru ja kohalikke, kes filmi loomisele kaasa aitasid. Suitsusaun on meie jaoks jätkuvalt inspireeriv paik, kus uurida inimsuhteid, intiimsust ja haavatavust,” ütlesid Hints ja Prakash.

Filmi valmimist on toetanud ka Tartu filmifond.

PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff toimub tänavu 5.–10. augustini Tartu Raekoja platsil ja Tartu Elektriteatris. Kõik seansid on vaatajatele tasuta.

Kogu programmi avalikustab Tartuff juuli keskel.

Festivali korraldab Pimedate Ööde filmifestival ja esitleb Elisa. Viimane panustab eesti kultuuri jätkusuutlikku püsimisse, luues ja pakkudes kodumaist audiovisuaalset toodangut ning toetades filmikunsti.

Skip to content