Tartus korraldatakse abieluvõrdsuse toetuseks heameeleavaldus

Heameeleavalduse “Kõigi õigus abielule” korraldajad kutsuvad sõbralikule (hea)meeleavaldusele, et väljendada üheskoos oma toetust Eesti LGBT+ kogukonnale ning kõigi kooseluvormide võrdsustamisele ja ütlema otsustavalt EI kavandatavale rahvaküsitlusele.

“Noored Sotsiaaldemokraadid toetavad kõiki LGBT+ inimesi. Vähemuste õiguste eest seismine on üks nende põhiväärtuseid. EKRE on oma koalitsioonipartnerite lauale seadnud abielureferendumi eelnõu, mille läbiminek seab ohtu Eesti senised sammud inimõiguste arendamise vallas,” kirjeldatakse sündmuse lehel.

“Kaasaegses riigis peab igal täisealisel olema võimalus seadustada oma kooselu riigi kaitse ja tunnustusega. Planeeritud rahvaküsitlus süvendab samasooliste paaride diskrimineerimist ja on järgmine samm ühe õiguse kinnistamiseks vaid osale ühiskonnast,” lisavad korraldajad.

Heameeleavaldusel teevad toetus- ja tervituskõned Lemmit Kaplinski, Keio Soomelt, Gea Kangilaski, Ott Maidre ja Marina Kaljurand.

Kapist välja tulemise nädala avanguna loeb Tartu linnakirjanik Carolina Pihelgas ette Eesti noorte kapist välja tulemise lugusid – minna läbi lugude kellegi teise kogemustesse ja eludesse laiendab meie empaatilisust ja see on üks inimese hinnalisemaid kvaliteete.

Korraldajad kutsume kõiki tegema annetuse Eesti Inimõiguste Keskusele, kes teeb igapäevaselt tööd selle nimel, et LGBT+ inimeste õigused oleksid kaitstud ja paluvad kaasa võtta oma vikerkaarelipp.

“Täidame Tartu südaväljaku vikerkaarega ja ütleme, et armastus on armastus!”

Heameeleavaldus toimub 4. oktoobril Tartu raekoja platsil, kell 12 kuni 14.

Vaata täpsemat informatsiooni sündmuse FB lehelt.

Skip to content