Uuring: abieluvõrdsuse poolt on 44,9%

Sihtasutuse Liberaalne Kodanik (SALK) tellitud Norstati veebiuuringu tulemus näitab, et abieluvõrdsuse poolt on 44,9% ning vastu 43,4% vastanutest.

Küsimusele “Minu meelest peaks samast soost paaridel olema õigus abielluda” antud vastused jagunesid järgmiselt:

Andmed pärinevad Norstati poolt perioodil 7.–16. märts tehtud veebiküsitlusest, millele vastas kokku 1000 valimisõiguslikku kodanikku, tulemused on kaalutud esinduslikuks rahvuse, vanuse, soo, hariduse ning NUTS3 regionaalsete jaotuste lõikes.

Viimase kahe aasta jooksul on aset leidnud väga märkimisväärne konvergents inimeste hoiakutes kooseluseaduse ja abieluvõrdsuse osas ning et kahe aasta tagusest 25 protsendipunkti suurusest erinevusest on tänaseks saanud sisuliselt võrdne seis, kirjutab SALK.

Jah, abieluvõrdsus, nagu ka kooseluseadus, on endiselt kahtlemata Eesti ühiskonda väga tugevalt polariseerivad küsimused ning vaadates hoiakute jaotusi erakonnaeelistuse lõikes on ka lihtne näha, kus need eraldusjooned jooksevad.

Samuti on näha, et kui praegu läbiräägitav koalitsioon peaks tahtma abieluvõrdsusega edasi minna, siis nende oma valijate poolelt näib neil selleks küll ka toetus olemas olevat.

Kas ka Reformierakonna, Eesti 200 ja sotsiaaldemokraatide poliitikud selleks valmis on, näeme lähema paari nädala jooksul, kirjutab SALK.

Skip to content