Uus projekt kutsub osalema drag-esinejaid

Veebruarist hakkab Tartus toimuma kaasahaarav drag-kultuuri projekt „Siinpool sood“, kuhu kutsutakse osalema drag-esinejaid.

Projekti raames toimuvad 2024. aasta vältel töötoad, etendused, drag show’d, performance’id ja lisaüritused, mille eesmärk on tutvustada Eesti drag-skeenet, harida ning avada selle minevikku, olevikku ja tulevikku. Projekti tulemusena luuakse ja etendatakse lavastus, kus esinejad saavad koos professionaalse tehnilise ja loomingulise tiimi toega viia teatrilaval ellu oma unistuste etteasted. Projekt on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Drag on kväärkogukonnas sündinud etenduskunsti vorm, mille keskmes on radikaalne identiteediga mängimine. See on tähtis kunstivorm, mis mängib olulist rolli nii LGBT-kogukonna siseselt kui ka ühiskonnas laiemalt, pakkudes võimalust eneseavastamiseks, eneseväljenduseks, kogukonnaloomeks ning vahendit võimustruktuuride ja ühiskondlike normide kriitiliseks käsitlemiseks ja analüüsimiseks,“ selgitavad projekti eestvedajad oma manifestis. Projekti “Siinpool sood” peamine eesmärk on võimendada Eesti drag-kogukonna hääli ja nõuda meie kväärkunstnikele rohkem ruumi ja kõlapinda, sest Eesti drag on ainulaadne ja väärib võimestamist.

Drag-kunstnikele on veel mõned päevad, kuni 22. detsembrini, avatud kandideerimine programmiga liitumiseks. Projektis osalejad võtavad 2024. aasta esimeses pooles osa töötubadest, mis toetavad koosloomeprotsessi ja esinejate isiklikku arengut kunstnikena. Töötubade teemad ulatuvad karakteriloomest ja grimmist liikumise ja tehniliste teadmisteni ning neid viivad läbi spetsialistid ja kväärkunstnikud nii Eestist kui mujalt.

Etteasted vormitakse tervikuks lavastaja Elina Masingu käe all ja lavastus esietendub 2024. aasta augustis Tartu 2024 põhiprogrammi raames.

Lingi kandideerimisvormile leiad siit.

Jälgi projekti tegemisi Instagramis ja Facebookis.

Foto: Quino Al / Unsplash

Skip to content