Eile toimus Pride-rattatuur Vikervelo, eesmärgiks juhtida tähelepanu kitsaskohtadele Eesti seadusandluses, mille tõttu pole siiani tagatud LGBT+ inimeste võrdsed õigused ja võimalused. Peale rattatuuri pidasid Telliskivis Sveta baari ees kõnesid kogukonna liikmed ja toetajad.
Ürituse korraldustiimi juhi Anette Mäletjärve sõnul oli pride’i rattasõidu eesmärk kutsuda üles Riigikogu liikmeid seadustama abieluvõrdsust. “Praeguseks on abieluvõrdsus saavutatud 16 Euroopa riigis. Abieluvõrdsus ei oleks LGBT+ inimestele lisaprivileegide andmine, vaid lihtsalt praeguse diskrimineeriva olukorra muutmine ja põhiseaduse järgse võrdse kohtlemise tagamine,” ütles Mäletjärv.
“On kummaline, et olukorras, kus 64% Eesti inimesi toetab kooseluseadust, on LGBT+ inimesed puuduvate rakendusaktide tõttu endiselt ebavõrdses olukorras. Selline seadusseisak häirib inimeste igapäevaelu,” sõnas Mäletjärv ning lisas, et pride aitab LGBT+ inimestele näidata, et nad ei ole üksi.
LGBT Ühingu kommunikatsioonijuht Kristiina Raud nendib, et kuigi kooseluseadus võeti vastu juba seitse aastat tagasi, puuduvad siiski rakendusaktid, mis päriselt inimesi aitaks ja kaitseks. “Seaduste puudumise tõttu ei jää kellegi elu elamata, kuid Eesti võiks olla riik, kus igaüks saab olla kindel, et tema pere, lapsed, lähedased ei pea muretsema oma tuleviku pärast. Me tahame elada riigis, mis väärtustab oma inimesi ja nende armastusest loodud peresid,” lisas Raud.
Vikervelo pride’i rattasõitu korraldas grupp inimesi, keda ühendas soov sel aasta pride’i korraldada. Üritust toetas Eesti LGBT Ühing. Viimati toimus Tallinn Pride 2017. aastal osana Baltic Pride’ist.
Fotod: Vikervaade