Artjom Trohhatšev: samast soost paaridele tuleb samuti anda võimalus abielluda

Eilsest alustas Artjom Trohhatšev kogu juuni ehk pride´i kuu Riigikogu ees oma toetuse avaldamist abieluvõrdsusele. Sellega soovib ta näidata, et Eesti peab olema koht, kus kõigil on mugav ja turvaline elada.

“Selline idee tekkis juba ammu, aasta tagasi. Ma mõtlesin kaua, kuidas seda täpsemalt ellu viia ja tuli idee teha nagu teeb Greta Thunberg – ta istub üksinda. Siis ei ole vaja midagi registreerida ega kutsuda turvafirmat jne. Väga lihtne – on olemas probleem ja ma räägin sellest! Näitan, et samast soost paaridele tuleb samuti anda võimalus abielluda,” räägib Artjom.

Kohaks valis Artjom Riigikogu seetõttu, et just nimelt need 101 inimest saavad ja peaksid selle otsuse langetama. Rohelised andsid just üle Riigikogule allkirjastatud petitsiooni abieluvõrdsuse eest, mida allkirjastas 35805 inimest.

Kui keegi tahab Riigikogu ette toeks tulla, ei ole ta kindlasti selle vastu. Eile näiteks käis toetust avaldamas 7 inimest. Seda oli tore näha, et inimestele ei ole ükskõik.

“Ma väga tahaks, et iga LGBTQ+ inimene kõva häälega räägiks, mis probleemid tal on ja aktiivselt osaleks selle probleemi lahendamisel. Koos oleme tugevad,” lisab Artjom.

Täpsemat aega, mil on võimalik Artjomiga Riigikogu ees liituda, saab jälgida Facebookis “Streigime abieluvõrdsuse eest” lehel.

Foto: Artjom Trohhatšev erakogu

Skip to content