Eesti suurimas annetuskeskkonnas “Ma armastan aidata” on nüüdsest esindatud ka LGBT Ühing

Eesti suurimasse annetuskeskkonda lisandus seitse uut organisatsiooni. Teiste uute organisatsioonide seas on nüüdsest annetuskeskkonnas esindatud ka Eesti LGBT Ühing.

Heateo Sihtasutuse kommunikatsioonijuht Katrin Arvisto märkis, et aastate jooksul on annetuskeskkonna kaudu oma tegevuse jaoks tuge saanud enam kui sada heategevusorganisatsiooni. “13 aastat tagasi “Ma armastan aidata” keskkonda luues seadsid Heateo Sihtasutus ja Swedbank eesmärgiks Eesti annetuskultuuri edendamise. Aasta-aastalt kasvav annetuste maht näitab, et keskkonnast on kujunenud Eesti inimeste jaoks usaldusväärne ja mugav võimalus südamelähedaste algatuste toetamiseks,” lisas ta. 

Alates 1. juunist on www.armastanaidata.ee keskkonnas esindatud MTÜ Vanem Vend, Vanem ÕdeSA Tallinna Lastehaigla ToetusfondMTÜ PeaasjadEesti LGBT ÜhingMTÜ Eesti Metsa AbiksEesti Skautide Ühing ja Eesti Väitlusselts.

“Ma armastan aidata” kaudu saab lähemalt teada erinevates valdkondades tegutsevate heategevusorganisatsioonide kohta ning vormistada neile mugavalt ühekordne või püsiannetus. Tehtud annetused jõuavad otse organisatsioonideni, mingeid vahendus- või teenustasusid ei lisandu ei annetajatele ega annetusi koguvatele organisatsioonidele.

Kõik annetuskeskkonnas olevad vabaühendused on läbinud taustakontrolli ja võtnud kohustuse neile tehtud annetusi sihtotstarbeliselt kasutada. Sellel kevadel keskkonda kandideerinud organisatsioone hindas komisjon, kuhu kuulusid Vabaühenduste Liidu, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, Siseministeeriumi, Minu Unistuste Päeva, Heateo SA ning Swedbanki esindajad. Kokku kandideeris 41 organisatsiooni. 

Ma armastan aidata” on 2008. aastal Heateo SA ja Swedbanki poolt loodud Eesti suurim annetusi vahendav platvorm, mille kaudu on tänaseks tehtud annetusi üle 2,75 miljoni euro.

Skip to content