Barcelona ja Tallinna DJ-d korraldavad Hungris alternatiivse klubimuusika festivali Safara

Jokkoo Collective

Klubis Hungr toimub 21.-23. juulini alternatiivse klubimuusika festival Safara, kus teiste hulgas astub lavale Jokkoo Collective Barcelonast.

Rahvusvahelise profiiliga Jokkoo Collective alustas 2017. aastal missiooni raputada Barcelona ööelu, tutvustades Kataloonia pealinnas toimuvatel pidudel nii Aafrika ja selle diasporaa elektroonilist muusikat kui ka helimaastikke Ladina-Ameerika ja Aasia klubidest. Tänaseks on nad kogunud üleilmset tuntust ning esinenud mitmetel festivalidel nagu Boiler Room ja Sonar D

Tallinnasse jõuab terve kuuepealine kollektiiv, kuhu kuuluvad peale asutajaliikmete Baba Sy (Senegal) ja Maguette Diengi ehk MBODJ-i (Prantsusmaa) veel lisaks DJ-d Opoku Ühendkuningriikidest, TNTC Hispaaniast ning Mookie ja B4mba Prantsusmaalt.

Peosari Shelter on aastase eluea jooksul keskendunud eksperimentaalsele muusikale ja traditsioonilise klubimuusika piiride kompamisele. Shelteri üritustel on mänginud mitmed rahvusvaheliselt tuntud artistid nagu aya, Iceboy Violet, Slikback, Abdullah Miniawy, 3Phaz, HVAD ja Raja Kirik. Möödunud aprillis andis Shelter välja kogumikalbumi „Feyrûse”.

Kahe kollektiivi eesmärk on uue festivaliga pakkuda kohta, kus murda välja tavapärastest klubivormidest ja muusikalistest kogemustest. Festivali ajaks saab uue ilme ka kvääriklubi Hungr ise, kus avatakse teise korruse ruumid ja välilava.

“Safarale jõuavad väliskülaliste kõrval siinse piirkonna põnevaimad DJ-d, kes esitavad kõige edumeelsemat ja põnevamat klubimuusikat,” märkis Shelteri asutaja Melih Burak Yıldız.

Lisaks Jokkoo Collective’i liikmetele astuvad üles Smol (Nigeeria), Exmantera (Soome), MATCHA (Läti) ja kohalikud DJ-d Jette Loona Hermanis, Kxster, TTAN, DJ Court Rat, White Gloss, Paigon Bard, Neiracoil, Pire Sova, Ando Naulainen, Dharma Doom ning Yallah.

Alternatiivse klubimuusika festival Safara toimub 21.-23. juulini klubis Hungr (Tulika 9/11). Ühe päeva passi hinnaks on 10 eurot, kahe päeva pass 15 eurot. Festivalipääsmeid on võimalik soetada eelmüügis Fientas või koha peal.

Fotod: Jokkoo Collective

Piletid: https://fienta.com/et/safara-shelter-x-jokkoo-fest?fbclid=IwAR0uuGDSnbGYXn1I0STD-Ps__kyRxkFptp1CjD8aTwiFDpgFqFD7ky2U-PI

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/653443343492004

Jokkoo Collective Instagramis: https://www.instagram.com/jokkoo.collective/

Shelter Instagramis: https://www.instagram.com/shelter.tln/

Skip to content