KOOSSEIS toob augusti esimesel nädalal publiku ette tantsufilmide näituse ja lavastuse “kvintessents”

KOOSSEIS toob augusti esimesel nädalal publiku ette tantsufilmide näituse ja lavastuse “kvintessents”, milles võib leida ka kväär temaatikat.

Eveli Ojasaare film “Igavesed lesed” räägib kaptenite küladest ajal, mil mehed olid merel. Kaptenite külasid on teisisõnu kutsutud ka naiste küladeks. Igapäevastest heteronormatiivsetest rollidest murtakse välja. Kõiki asju aetakse naiste keskis ning elukorraldus on muutunud kommuunipõhiseks. Kõditavad, absurdses ja liivases müsteeriumis on esile toodud hapruse ja õrnuse vaheline piir. Filmist immitseb igatsust ja igavikkulisust, aga ka naiselikkuse ja füüsilise töö koosmõju. 

1938. aasta ajalehe artiklist: Mainitud kui “igavesed” lesed on ise öelnud nii: “Ainult üks ootamine ja südamevalu. Isegi jõuludeks ei tule enam koju.” Aga tavaliselt ei lase nad oma südame koormat väljapaista. Nad on lõbusad, õnnelikud korraldavad pidusid rahvamajas. Aeg ajalt käivad külas teise küla mehed, kes tahavad lõbutseda ja olukorda ära kasutada. Aga nood samad noormehed peavad pettuma..”

Ka nii filmi kui ka lavastuse karakteriloomes on kväärtemaarikat. Näiteka Eva Metspalu filmis “Hilpharakas” on tegelasteks fem-lesbipaar, kelle pealtnäha ilus suhe, on aga suletud uste taga destruktiivne.

KOOSSEIS (koosseisus Eva Metspalu, Eveli Ojasaar, Elina Ojasaar, Mariann Onkel ja Roosmarii Sarapuu) avab augusti esimesel nädalal, 1.08-6.08 tantsufilmide näituse “kvintessents”. Aparaaditehases asuv klubi Gutenberg saab nädalaks ajaks kinosaaliks. Näitus on avatud iga päev 11:00-20:00. 

1., 3. ja 4. augusti õhtutel kell 19:00 etendub samanimeline lavastus. Oma tantsukunstilisel lähenemisel püüdleb KOOSSEIS maagilise realismi poole. Näituse filmide novellikogu hakkab omavahel sulanduma, filmid pääsevad ekraanilt valla, loovad absurdseid kohtumispaiku, väänavad pealtnäha tavalised situatsioonid kummaliseks, karakterid leiavad end erinevates paralleelmaailmades, saavutavad kaoses harmoonia ja tõmbavad selle siis taas ribadeks.

Sissepääs näitusele ja etendusele on prii. 

Lavastuse kestus: ~40 minutit.

Kõikide tantsufilmide režissöörid on KOOSSEISU liikmed:

“Odie” rež. Eva Metspalu (Best of BFM preemia 2023 – parim koreograafia filmis)

“Dry Cleaning” rež. Eveli Ojasaar

“Pls Remove Your Shoes Before Entering” rež. Roosmarii Sarapuu

“Vera” rež. Elina Ojasaar

“Igavesed lesed” rež. Eveli Ojasaar

“Hilpharakas” rež. Eva Metspalu

“Sääsk” rež. Roosmarii Sarapuu

“Cuppeteer” rež. Eva Metspalu

Näituseruumis on avatud ka baar, et janu su elamust ei segaks.

Sündmus toimub Aparaaditehase Avatud kultuuriplatvormi raames. Sündmuse toimumist toetab Tartu linn.

FB event: https://facebook.com/events/s/koosseisu-tantsufilmide-naitus/1445115376283275/

Instagram: @koosseis

Fotod: KOOSSEIS

Skip to content