Eesti esimene LGBT+ luuleslämm toimub 6. juunil Tallinnas

Tuleval teisipäeval, 6. juunil toimub Eesti esimene kväärslämm. See on osa Tallinnas toimuvast LGBT+ kultuurifestivalist Baltic Pride ning ürituse eesmärgiks on anda hääl siinsele kogukonnale oma identiteedist luulevormis rääkimiseks.

Kväär (ingl k queer, sõna, millega tähistatakse heteroseksuaalsest normist erinevat identiteeti) luuleslämm on erilise õhkkonnaga lavaluule kogemus, mida paljuski kujundab publik enda kaasaelamisega.

Lavale oodata põnevaid esinejaid nii Eesti LGBT+ luuletajate ridadest kui kohaliku slämmi koorekihist. Õhtu kroonijuveeliks lendab aga otse Londonist kohale Jasmine Gardosi.

Luuleslämmi ajal kuulutatakse välja ka konkursi “Eesti otsib kõige kväärimat luuletust” võitjad, kes samuti laval üles astuvad. Avatud on vaba mikrofon.

Kväärslämmi õhtu peaesineja on UK slämmpoeet JASMINE GARDOSI.

Jasmine on Birmingham Poet auhinna laureaat, mitmekordne slämmitšempion, biitboxer ja Out-Spoken Prize for Poetry võitja.

Jasmine’i looming keerleb identiteedi, LGBTQI+ ja vaimse tervise teemade ümber. Tema luulet on avaldanud Button Poetry, tema tööd on olnud üleval Tate Modern’is ning ta on esinenud muuhulgas nii Glastonbury festivalil kui BBC raadios. Tema luuletus pandeemiast on pälvinud tähelepanu üle maailma.

Hetkel tuuritab Jasmine UK’s oma debüütshow’ga “Dancing To Music You Hate”, mis keskendub soolisele identiteedile miksides luulet, biitboxi ja keldi (!) dubstepi.

Kogu selle rokenrolli ja esinemiste keskel on Jasmine aga leidnud aega, et meiega teisipäeval ühineda ja on väga elevil, et ta saab esineda Eesti esimesel kväärluule slämmil.

Meid ootab ees väga kväär ja väga luuleküllane õhtu! Kohtume 6. juunil kell 21 baaris Heldeke! (Tööstuse 13, Tallinn)

Skip to content