Eesti LGBT lühifilm “Vanaema, saa tuttavaks” osaleb Toronto lühifimide festivalil

Homme, 21. märtsil algaval Toronto lühifilmide festivalil osaleb LGBT lühifilm “Vanaema, saa tuttavaks”.

“Vanaema, saa tuttavaks” on lühifilm, mis räägib loo sellest, kuidas keskealine perfektsionist Virve (Tiina Mälberg) on hoolitsenud selle eest, et tema ema 80. juubelipidu läheks täpselt nagu ta plaanis. Tema vennatütar Silvia rikub aga peo ilmudes peole koos üllatuskülalisega – oma samasoolise kallimaga. Kogu perekond peale Vanaema ja Vanaisa teavad, et Silvia ja Mari on paar. Kuna Vanaema ja Vanaisa teavad Marit kui Silvia lapsepõlve mängukaaslast ei oska nad midagi aimata. Pinge lauas järjest kasvab. Ühelt poolt soovib Silvia vanavanematele oma kallimat tutvustada. Teiselt poolt valitseb tädi Virve uskumus, et vanainimesi ei tohiks šokeerida. Kõigil on aga tõsine hirm selle ees, kuidas vanavanemad sellisesse uudisesse suhtuksid.

Film “Vanaema, saa tuttavaks” sai 2021. aasta LGBT filmifestivalil Festheartil publikupreemia ja osales 2021 PÖFF Shortsi Rahvusvahelises võistlusprogrammis. ERRi eelmise aasta parimate filmide edetabelis saavutas film 16. koha.

Filmiga osaletakse sel aastal mitmetel rahvusvahelistel filmifestivalidel – lisaksToronto lühifilmide festivalile on filmi kutsutud osalema juunis Vilniuses toimuva Baltic Pride programmis. Sügisel osaletakse Kreekas Thessaloniki rahvusvahelisel G.L.A.D. filmifestivalil ja Tšehhis PIIF festivalil.

Alates 22. märtsist on filmi võimalik vaadata Toronto lühifilmide festivali kodulehelt.

Režissöör: Kaire Russ
Stsenaristid: Kaire Russ, Eve Tisler
Operaator: Carolyn Niitla
Kunstnik: Kairi Mändla
Osades: Tiina Mälberg, Ines Aru, Raivo Trass, Grete Konksi, Jaanika Arum, Riho Rosberg, Andres Roosileht, Mait Joorits, Eliis Uudeküll, Steffi Viita, Haron Aasa, Galina Tikerpuu, Tiiu Ello

Foto: efis.ee

Skip to content