Eesti suurimaid kväärpidusid väisavad drag-esinejad Lätist

Sel nädalavahetusel külastavad Sveta baari ja Genialistide klubi kaks lätlasest drag-esinejat: mittebinaarne drag-artist Vencheska Baltique ja drag king Timmy. Esinejatega saab kohtuda reedel, 17. septembril Tallinnas ja laupäeval, 18. septembril Tartus.

“Tulin siia, et kohtuda ja luua sidemeid kvääride eesti esinejatega ja et näidata üles solidaarsust Balti kväärkogukonnaga. Teen seda lõbutsedes,” seletab Home Drag Race’i sarjas võistelnud Vencheska Baltique, kelle esimene etteaste Eestis jõuab lavale reedel Sveta baari peol “BÄM!: The September Issue”.

BÄM!: The September Issue” on inspireeritud Anna Wintourist, “Vogue’ist” ja dokumentaalfilmist “Septembrinumber” ning pakub drag-etteastete vahele auhindadega runway-võistluseid kahes kategoorias: parim nägu ja parim kostüüm. Õhtut juhib Eesti drag-legend Chloe LaGucci.

Laupäeval Tartus, heterosõbralike kväärpidude lipulaeval “Vikerruum” astuvad lisaks Vencheskale vaatajate ette Läti drag-kuningas Timmy, kodanikunimega Mētra Saberova, ning eesti drag-artist Major Danger, kes on mõlemad Baltic Drag King Collective liikmed.

“Meie jaoks on dragi puhul oluline kogukond, mis ületab riikide piirid, ja mul on väga hea meel näha lätlaseid Eesti ööelu üle võtmas,” naerab drag-esineja ja Baltic Drag King Collective asutaja Saberova, kes kuulub ühtlasi Baltimaade kvääre ühendavasse võrgustikku “Must roos. Must nelk”. 

“On näha, et töötame kõik oma muserdavates riikides lõbusate ja häbitute drag-esinemistega sarnaste eesmärkide nimel,” lisab Saberova.

“BÄM!: The September Issue” leiab aset reedel, 17. septembril kell 23.00 Tallinnas Sveta baaris. Sissepääs on 10 eurot. “Vikeraeroobika” toimub laupäeval, 18. septembril kell 22.00 Tartus Genialistide klubis. Pileti saab eelmüügist 8 euroga, uksel sissepääs 10 eurot.

Vencheska Baltique Instagram: https://www.instagram.com/vencheska_baltique

Timmy Instagram: https://www.instagram.com/tiptap.timmy/

BÄM! Facebook: https://www.facebook.com/bamtallinn/

Vikerruum Instagram: https://www.instagram.com/vikerruum

Läti kunstnik Mētra Saberova alias Timmy jänestega. Foto: Edgars Tabaks
Läti drag queen Vencheska Baltique. Foto: erakogu

Skip to content