Erakond: Heisakem rahvusvahelise perede päeva puhul Tallinnas vikerkaarelipp

Heisakem Eesti pealinnas vikerkaarelipud! Erakond Eestimaa Rohelised kutsub Tallinna linnavalitsust rahvusvahelisel perede päeval 15. mail heiskama Vabaduse väljakul ka vikerkaare lippu, et juhtida tähelepanu samast soost paaride jätkuvale ebavõrdsele kohtlemisele Eestis.

Erakonna esinaise Züleyxa Izmailova sõnul oleme täna seadusandlikult olukorras, kus Riigikogu venitab kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtuga ning samast soost paarid ei saa jätkuvalt Eestis abielluda ning võrdseid võimalusi teiste peredega. “Iga pere on omamoodi ainulaadne, kuid kõigil neil on sarnased vajadused, alates laste haridusest kuni õiglase vanemapuhkuseni. Kahjuks kogevad mõned pered seaduse ees endiselt diskrimineerimist ja ebavõrdset staatust. Eestimaa Rohelised soovivad rahvusvahelisel perede päeval kinnitada oma toetust kõigile perekondadele nende võitluses õiglaste ja võrdsete õiguste eest,” ütles Izmailova.

15. mail annavad Eestimaa Rohelised Riigikogule üle 35 805 allkirja, mis koguti petitsioonile perekonnaseaduse muutmiseks, sätestamaks abielu perekonnaseaduses edaspidi kahe täiskasvanud inimese vahelise liiduna sõltumata nende soost. “Oleme kogunud oma algatusele märkimisväärse toetuse, see näitab, et Eesti inimesed väärtusavad perekonda ja toetavad kõigi võrdset kohtlemist. Soovime anda kindla sõnumi, et Eesti on tolerantne, solidaarne ning inimeste valikuvabadusi austav riik.”, ütles Izmailova.

Kooseluseadus võeti Riigikogus vastu juba 09.oktoobril 2014, kuid rakendusaktid on seni vastu võtmata.

Rahvusvaheline perede päev on 15. mail tähistatav päev. Perede päeva eesmärk on meelde tuletada perekonna kui kõige vanema ja olulisema institutsiooni tähtsust ja väärtust. Rahvusvaheline perede päev asutati ÜRO Peaassamblee poolt 1993. aastal ning juba järgmisel aastal tähistati seda esmakordselt. Heisakem vikerkaarelipp Vabaduse Väljakul, et tähistada tähtpäeva vääriliselt.

Erakonna esinaise poolt linnapeale saadetud kiri allpool:

Lugupeetud Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart

Eestimaa Rohelised annavad 15. mail, rahvusvahelisel perede päeval Riigikogule üle 35 805 allkirjaga abieluvõrdsuse petitsiooni, sätestamaks abielu perekonnaseaduses kahe täiskasvanud inimese vahelise liiduna sõltumata nende soost.
Iga pere on oluline ja omamoodi ainulaadne ning kõigil peredel on sarnased vajadused, alates laste haridusest kuni õiglase vanemapuhkuseni. Kahjuks aga kogevad mõned pered seaduse ees endiselt diskrimineerimist ja ebavõrdset staatust. Me soovime, et kõik peremudelid oleksid seaduse ees võrdsed ja kaitstud.

Seoses sellega palume Tallinna linnavalitsusel heisata rahvusvahelisel perede päeval, 15. mail Vabaduse väljakul üks vikerkaarelipp, et juhtida tähelepanu tähistatava päeva olemusele – tegu on KÕIGI perede päevaga.

Foto: Tim Bieler / Unsplash

Skip to content