Filmimuuseumi LGBT+ filmiklubi alustab sügishooaega filmiga “Rafiki”

Filmimuuseumi LGBT+ filmiklubi sügishooaja esimene filmilinastus viib Keeniasse, kus homoseksuaalsus on tänaseni kriminaliseeritud.

Esimese Keenia filmina Cannes’i filmifestivali programmi valitud romantiline draama “Rafiki” on värviline, armas ja eluline ood armastusele ning selle jõule vastasseisude ületamisel. “Rafiki” vaatleb, kuidas kahe nooruki, Kena ja Ziki, suhe areneb rõhuvas ühiskonnas, mis noorte iseendaks olemist ei toeta.

Hoolimata sellest, et film käsitleb homofoobiat, on see täis rõõmu, armastust, julgust ja lootust. Film paigutub Nairobi elavasse ja rõõmsameelsesse naabruskonda, mida film jäädvustab režissööri Kahiu algatatud afrobubblegum liikumise särtsakat, säravat ja mandri kohta käivatele stereotüüpidele vastanduvat esteetikat rakendades.

Filmi režissööri Wanuri Kahiu’d peetakse üheks Aafrika filmikunsti tõusvaks täheks ning ta filmi “Rafiki” on tunnustatud 19 auhinnaga rahvusvahelistel filmifestivalidel. Film on esimene positiivsel toonil homoseksuaalsust käsitlev film Keenias, mistõttu filmi linastamine riigis ka keelati.

Seansile järgneb ingliskeelne arutelu kohalike ja rahvusvaheliste aktivistidega.

Inglis- ja suahiilikeelne film linastub eesti, inglise ja vene subtiitritega.

LGBT+ filmiklubi programm on sündinud koostöös aasta 2023 kultuurivaldkonna vikerkaarekangelaseks valitud LGBT+ kultuuriliikumise Q-Space’iga.

Vaata treilerit!

Foto: Imdb

Skip to content