Progressiivid korraldasid Tartus kväärteemalise ürituse

Mida tähendab olla kväär? Milline on kväärelu Eestis? Kuidas võidelda kväärõiguste eest? Milline on kvääraktivismi tulevik? Vaid mõni kuu tagasi jõudis nii paljudele kvääridele kui mitte-kvääridele kauaoodatud uudis kohale: Eestis seadustatakse abieluvõrdsus. Kuid mida see täpsemalt tähendab? Kuidas me selleni jõudsime ja kas võitlus kväärõiguste üle on sellega lõppenud? Keda kväärõigused üldse puudutavad?

Nende küsimuste ja palju muu üle arutlesid 13. septembril Tartu Genialistide Klubis Progressiivse Liikumise korraldatud mõtteruumis aktivistid, kogukonna eestvedajad, uurijad, lihtsalt kogukonna liikmed ning seda muidugi ikka koos publikuga.

Paneeldiskussioonis osalesid:

  • Anette Mäletjärv, kvääraktivist, tuntud ka kui Heterokringel
  • Aet Kuusik, keeleteaduse doktorant ja Feministeeriumi kaasasutaja
  • Andreas Kalkun, folkloori- ja usundiuurija ning kväärajaloolane
  • Eeva Koplimets, Eesti LGBT ühingu koostöökoordinaator
  • Jens Jaanimägi, Progressiivse Liikumise juht ja kväärteooria uurija

Paneeldiskussiooni juhatas sisse Aet Kuusiku lühiettekanne kväärsusest kui keeleteaduslikust uurimisobjetkist. Arutelu modereeris Progressiivse Liikumise toetajaliige ja kodanikuõiguste aktivist Gea Kangilaski.

Ürituse otseülekanne on järelevaadatav siit.

Üritus on osa Progressiivse Liikumise korraldatud arutelusarjast “mõtteruum”. Mõtteruumi eesmärk on ühiskonnas alakäsitletud teemad fookusesse tõsta ja arutleda neid ekspertide ja huvirühmade kaasamisel sisulisel ja faktipõhisel viisil.

Skip to content