Geikristlaste Kogu algatas korjanduse Patrick Tiaineni ravi- ja juriidiliste kulude katmiseks

Soome vaimulik ja LGBT+ kogukonna liige Patrick Tiainen langes aasta tagasi juunikuus Tallinnas vihakuriteo ohvriks. Teda ründas usulistel motiividel mees, kes tuli selleks spetsiaalselt kohale Pride’i raames toimunud avalikule vestlusõhtule. Patrick sai noarünnakus rängalt viga: murdus tema lõualuu ja viga sai kolmiknärv.

Kuigi Patrickule tehti mitmetunnine operatsioon, pole ta tervis praeguseks kaugeltki taastunud. Ta kannatab igapäevaste peavalude ning mälulünkade all. Tema töövõime pole peale juhtunut enam endine. Ta peab võtma igapäevaeluga toime tulemiseks pidevalt palju ravimeid.
Patricku kindlustus ei kata tema meditsiinikulusid, sest intsident ei leidnud aset Põhjamaades. Soomes on aga omaosalus taastusravi puhul suur.

Ja see pole veel kõik! Patricku ründaja viibib siiani vabaduses ja on saatnud Patrickule ähvardusi. Eesti Politsei pole pidanud vajalikuks uurimise alustamist, sest ründaja on Vene kodanik, Patrick aga elab Soomes.

Patricku kriminaalasja Eestis menetleb prokuratuur ja ilmselt jõutakse ühel hetkel ka süüdistuse esitamiseni. Milline see konkreetselt olema saab, ei ole veel selge.

Patrick on esitanud ka tsiviilhagi, kuid arvata võib, et kuna ründaja on Vene kodanik, kellel Eestis mingit vara ei ole, siis menetluskulusid ja kahjuhüvitist sealt saada pole lootust.

Vihakuritegude olematu regulatsiooni tõttu on Eesti Euroopa Komisjonilt saanud juba mitu kurja kirja ja trahvihoiatust.

Kõike arvestades on Geikristlaste Kogu otsustanud algatada korjanduse Patricku ravi- ja juriidiliste kulude katmiseks.

Ole hea, anneta:

Geikristlaste Kogu
EE842200221050941969
Selgitus: Patricku toetuseks

Skip to content