Tartu 2024 Pride tähistab vabadust

Käesoleva aasta ainus Pride Eestis toimub 12. – 18. augustil Tartus. Tartu 2024 Euroopa Kultuuripealinna põhiprogrammis olev Tartu 2024 Pride nädal pakub eripalgelisi kohtumisi ja sündmuseid igale eelistusele – programmis on vestlusõhtud, töötoad, kunstinäitused, kino ja palju muud. Nädal kulmineerub laupäeval, 17. augustil läbi linna kulgeva rongkäigu ja vabaõhukontserdiga Raekoja platsil.

Rõõmustame koos LGBT+ kogukonnaga viimaste aastate edusammude üle – kooseluseaduse rakendusaktide ning abieluvõrdsuse vastu võtmisega astus Eesti väga pika ja oodatud sammu võrdsema ühiskonna poole. Tartu 2024 Pride on tõenäoliselt käesoleva suve parim võimalus hetkeks aeg maha võtta, et neid olulisi saavutusi parimas seltskonnas tähistada.

Erinevatel paneeldiskussioonidel ja aruteludel on võimalik heita pilk minevikku ning kaasa rääkida tuleviku kujundamisel – millised edasised sammud on olulised LGBT+ kogukonna jaoks, kuidas saavad poliitikakujundajad paremini arvestada kogukonnaga ning kuidas aitab võrdne kohtlemine kaasa kogu ühiskonnale parema keskkonna loomisel? Neil ja paljudel muudel teemadel on võimalus kaasa mõelda ja arvamust avaldada programmis olevatel vestlus- ja aruteluõhtutel.

Kunstielamuste eest hoolitsevad Pride raames toimuvad näitused, kinoseansid ja kontserdid.

Tartu 2024 Pride nädala sündmustele on oodatud kõik, kes peavad lugu võrdsest kohtlemisest ja inimõigustest. 2024. aasta ainus Pride Eestis toimub loomulikult Tartus! Tule ja tähista koos meiega!

Foto: Maanus Kullamaa

Skip to content