Helgi Saldo protestisärgid on tagasi

Idaeuroopa kehaõudus Helgi Saldo jätkab kohalikule LGBTQ+ kogukonnale protestisärkide loomist. Uued Tartu Pride’ist inspireeritud T-särgid on saadaval Caps Locki veebipoes.

„Kuigi LGBT+ inimesi toetavaid üritusi, aktsioone ja kogunemisi on Tartus olnud ka varasemalt, toimub Eesti LGBT Ühingu ametlik protestimarss läbi linna esmakordselt,” märkis Helgi Saldo. 

Särkidele loodud kollaažid kasutavad kunagise Tartu päevalehe Edasi päismikku, mõtestades ümber ajaloolist ning suunates tähelepanu poliitilisele seisakule LGBT+ seadusloomes.

„Eesti LGBT+ inimesed tahavad, et pärast pikka ootamist saaks vastu võetud kooseluseaduse rakendusaktid ja transinimestel oleks vabadus otsustada oma soo üle ilma arstide ja ministrite nõusolekuta,” nentis Helgi. „Homoseksuaalsuse dekriminaliseerimisest on möödas 30 aastat, rahvas on valmis olnud juba ammu. On aeg teha sammud edasi.”

Helgi Saldo särgid on müügil Caps Lock veebipoes, kus on võimalik tellida ka Lilla Agenda fännisärke ja isetehtud sõnumiga riideid. Soodushinnaga on Helgi kollektsioonist müügis viimased punased „Mine viltu” pusad, mille tulud annetavad Helgi ja Caps Lock Eesti LGBT Ühingule.

Drag-esineja ja aktivist Helgi Saldo on varemgi innustanud siinset kvääri kogukonda otsima aktiivselt oma häält ja edastama olulisi sõnumeid huumori ja empaatiaga. Esimene „Mine viltu” kollektsioon sai loodud koostöös Tartu kollektiiviga ÄSS möödunud aasta aprillis.

Tartu LGBT+ marss algab laupäeval, 11. juunil kell 13.00 Tartus Vanemuise pargis. 

Tartu Pride 2022 Facebookis: https://www.facebook.com/events/528989572300811

Osta särke siit: https://capslock.ee/collections/helgi

Skip to content